Události ze dne 27.5.2016

30.05.2016 15:02

V 8.49 hodin učinila oznámení na lince 156 žena ze Škroupovy ulice, která si povšimla, že na chodbě v jejich domě je asi týden odložené jízdní kolo. Vzhledem k tomu, že nebylo nijak zajištěné, umístila jej do společné kolárny, aby nemohlo dojít k jeho odcizení.  Strážníci nejprve ověřili podle výrobního čísla, zda horské jízdní kolo černooranžové barvy není odcizené, a následně jej převezli na služebnu MP, kde bude ponecháno v oddělení ztrát a nálezů.

Krátce před desátou hodinou dopolední vyjela hlídka do ulic Družstevní a Na Výsluní, a to na základě telefonického oznámení občana, že v těchto dvou ulicích parkují automobily takovým způsobem, že zde hrozí dopravní nehoda. Strážníci prověřili obě ulice, ale špatné parkování ani nebezpečnou situaci, která by mohla zapříčinit dopravní nehodu, nezaznamenali.

Po desáté hodině dopolední se obrátil na strážníky prostřednictvím tísňové linky muž, který na letišti nalezl zraněného ptáka, zřejmě havrana, a žádá o pomoc při jeho odchytu. Hlídka zraněné zvíře odchytla, umístila do přepravního boxu a převezla na služebnu MP. Následně byl telefonicky kontaktován pracovník záchranné stanice živočichů, který si téhož dne zraněného ptáka převzal.

V 11.11 hodin byla hlídka přivolána do Lázeňské ulice, jelikož se zde podle telefonického oznámení nacházelo odložené horské kolo růžové barvy. Strážníci po ověření, že se nejedná o odcizený dopravní prostředek, převezli jízdní kolo na služebnu MP, kde bude ponecháno v oddělení ztrát a nálezů.

Několik minut před půl jednou odpolední obdrželi strážníci oznámení pracovníka jedné z firem v ulici K Májovu, že do areálu jejich továrny vběhl pes. Hlídka, která prověřila uvedený areál, volně pobíhajícího psa nikde nezaregistrovala.

Přesně o půl jedné odpoledne následovalo další telefonické oznámení na lince 156 o volně pobíhajícím psu, tentokrát ve Slezské ulici. Hlídka při příjezdu na místo obdržela informaci od přítomné oznamovatelky, že psa si již odvedl jeho majitel.

Pět minut po třinácté hodině požádalo telefonicky strážníky o spolupráci OO PČR v Chrudimi, a to při prověření jejich oznámení o výskytu zmateného mladíka, který se vyskytuje u jednoho z domů v ulici K Ploché dráze. Hlídka prověřila uvedenou ulici i široké okolí, ale muž nebyl nikde zpozorován.

Ve 13.59 hodin telefonicky oznámil obyvatel Lázeňské ulice, že se v jejich ulici nacházejí špatně zaparkované automobily. Strážníci, kteří se tam dostavili, vyřešili tři přestupky s řidiči na místě a na čtyři další vozidla umístili výzvy pro nepřítomné řidiče.

Po sedmnácté hodině byla hlídka telefonicky přivolána do obce Úhřetice, kde se podle oznamovatelky nachází u tamní prodejny potravin velký černý pes, který ohrožuje kolem jdoucí osoby. Při příjezdu hlídky na místo se zde již nacházel majitel, který si svého psa plemene německý ovčák odchytl. Poblíž se nacházel další místní obyvatel, kterého volně pobíhající pes kousnul do ruky. Muž lékařskou pomoc i jakékoli šetření ze strany MP opakovaně odmítl.

Ve čtvrt na šest odpoledne přijali strážníci oznámení na lince 156, ve kterém obyvatelka Revoluční ulice sdělila, že nalezla peněženku. Hlídka peněženku, která obsahovala doklady a finanční hotovost, převzala a uložila na služebně. Majitel peněženky bude o nálezu vyrozuměn.

Krátce po půl dvanácté večer vyjeli strážníci do Čáslavské ulice, a to na základě telefonického oznámení od muže, který slyší hlasitou hudbu z tamního baru. Hlídka jednala s majiteli baru, kteří strážníkům sdělili, že hudba zde hrála výjimečně, a to z důvodu zahájení provozu jejich podniku. Po vyřešení přestupku byla hudba vypnuta.

Patnáct minut před půlnocí bylo na lince 156 anonymně oznámeno, že u restaurace v Malecké ulici se nachází parta mladých lidí, kteří zde popíjejí alkohol a rvou se mezi sebou. Strážníci ztotožnili dva chrudimské mladíky, kteří se žádného protiprávního jednání nedopouštěli. Poté oba z místa odešli.

Ráno po půl sedmé přivolala strážníky do Azylového domu v Tovární ulici jeho obyvatelka, jejíž druh se právě vrátil domů a začal ničit nábytek. Hlídka oznamovatelku řádně poučila, jak může v celé věci dále postupovat, jelikož se jedná o přestupkové jednání mezi osobami navzájem blízkými. Protože druh oznamovatelky nemá nájemní smlouvu, byl na žádost družky z místa vykázán.


Důležitá telefonní čísla

156 - tísňová linka městské policie

469 657 826 - běžná telefonní linka

150 - Hasičský záchranný sbor

155 - Zdravotnická záchranná služba

158 -  Policie České republiky

Časté dotazy

Zřizovatel

Město Chrudim

Užitečné odkazy

 CEREK           Sportovní areály města Chrudim
Útulek Chrudim      Záchranná stanice živočichů a ekocentrum Pasíčka
    Policie ČR         Informační centrum
      
 

© 2019, Město Chrudim – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na WebArchitect | SEO a internetový marketing

Nahoru ↑