Události ze dne 27.7.2016

28.07.2016 11:26

V 11.40 hodin ústně oznámil strážníkům muž z Husovy ulice, že během návštěvy mu jeho otec odcizil mobilní telefon. Oznamovatel byl hlídkou poučen, že se v tomto případě jedná o tzv. návrhový přestupek, jelikož k jeho spáchání došlo mezi osobami navzájem sobě blízkými a v takovém případě je zapotřebí podat návrh na přestupkové komisi při MěÚ v Chrudimi.

Po čtvrt na jednu požádala na lince 156 o pomoc strážníky maminka, které se při procházce nedaleko Soukenické ulice ztratila pětiletá dcera. Hlídky pátraly po dívce v uvedené lokalitě i v okolí. Žena opět městskou policii kontaktovala ve 12.30 hodin, tentokrát s tím, že dceru již nalezla a pátrání ruší.

Před osmnáctou hodinou přijali strážníci telefonické oznámení od občana, že v prostoru autobusové zastávky na Palackého třídě stojí zaparkovaný nákladní automobil – cisterna, která komplikuje řidičům autobusů nájezd do autobusové zastávky. Hlídka umístila za stěrač nákladního vozidla výzvu pro nepřítomného řidiče.

Ve 20.36 hodin oznámil muž na linku 156, že právě zpozoroval nedaleko divadla, že voda v řece Chrudimce je silně zakalená a šedomodře zbarvená. Hlídka zjistila, že takto zbarvená voda teče od kateřinského mostu, kde se u hladiny řeky nachází kanalizační výpusť. Následně byl telefonicky kontaktován dispečer VS Chrudim, který přislíbil, že jejich technik provede kontrolu odpadní šachty a celou věc bude řešit.

Před půl pátou hodinou ranní požádala telefonicky o příjezd strážníků žena z Nerudovy ulice, neboť ze sousedního bytu se oknem hrne dým. Její sousedka pravděpodobně spí a oznamovatelce se ji nepodařilo probudit. Hlídka okamžitě přivolala na místo HZS Pardubického kraje a před jeho příjezdem se snažila boucháním spící ženu probudit, což se nakonec podařilo. Žena byla zdravotně v pořádku, ihned odstavila spálený pokrm ze sporáku a byt vyvětrala. Naštěstí během události k žádným škodám nedošlo. Přítomný HZS provedl kontrolu.


Důležitá telefonní čísla

156 - tísňová linka městské policie

469 657 826 - běžná telefonní linka

150 - Hasičský záchranný sbor

155 - Zdravotnická záchranná služba

158 -  Policie České republiky

Časté dotazy

Zřizovatel

Město Chrudim

Užitečné odkazy

 CEREK           Sportovní areály města Chrudim
Útulek Chrudim      Záchranná stanice živočichů a ekocentrum Pasíčka
    Policie ČR         Informační centrum
      
 

© 2019, Město Chrudim – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na WebArchitect | SEO a internetový marketing

Nahoru ↑