Události ze dne 28.11.2016

30.11.2016 09:52

V 11.14 hodin oznámil muž na linku 156, že v Lázeňské ulici u budovy bývalé firmy Telecom stojí ve vjezdu vozidlo, které ztěžuje průjezd ostatním vozidlům. Hlídka prostřednictvím lustrace zjistila majitele vozidla, kterého se však nepodařilo žádným způsobem kontaktovat. Na vozidlo byla tedy umístěna výzva pro nepřítomného řidiče.

V 18.27 hodin vyjížděli strážníci do Škroupovy ulice, kde na ně čekal muž, který zde odchytl volně pobíhajícího psa. Hlídka od muže psa převzala a následně jej umístila do chrudimského útulku. Jednalo se o světlého labradora s hnědým textilním obojkem, bez jakýchkoli dalších identifikačních znaků.

V 19.30 hodin oznámila výpravčí ČD, že se v čekárně vlakového nádraží nachází muž, který nechce z místa odejít. Hlídka o chvíli později zjistila, že se jedná o muže s trvalým pobytem v Horním Jelení. Byl v silně podnapilém stavu, dechovou zkouškou mu bylo naměřeno 3,16 promile alkoholu. Vzhledem k těmto skutečnostem byl následně převezen na vyšetření do chrudimské nemocnice, kde bylo zjištěno, že se jedná o pacienta, který byl téhož dne v ranních hodinách hospitalizován na chirurgickém oddělení, odkud utekl. Muže si tedy převzal personál nemocnice.

Po deváté hodině večerní znovu vyjížděli strážníci do čekárny ČD, neboť se zde měl nacházet další opilý muž. V tomto případě se jednalo o bezdomovce s trvalým pobytem v Nasavrkách. Muž byl v silně podnapilém stavu, dechovou zkouškou mu bylo naměřeno 2,9 promile alkoholu. Následně byl převezen do chrudimské nemocnice, kde lékař rozhodl o jeho umístění na protialkoholní záchytnou stanici. Tam byl muž v pořádku předán v 22.20 hodin.


Důležitá telefonní čísla

156 - tísňová linka městské policie

469 657 826 - běžná telefonní linka

150 - Hasičský záchranný sbor

155 - Zdravotnická záchranná služba

158 -  Policie České republiky

Časté dotazy

Zřizovatel

Město Chrudim

Užitečné odkazy

 CEREK           Sportovní areály města Chrudim
Útulek Chrudim      Záchranná stanice živočichů a ekocentrum Pasíčka
    Policie ČR         Informační centrum
      
 

© 2019, Město Chrudim – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na WebArchitect | SEO a internetový marketing

Nahoru ↑