Události ze dne 28.1.2017

30.01.2017 12:42

V 11.23 hodin požádalo strážníky telefonicky o spolupráci OO PČR v Chrudimi, a to vzhledem k vytížení vlastních hlídek, jelikož bylo třeba prověřit oznámení, že se poblíž konkrétního domu v ulici Obce Ležáků zdržuje bezdomovec. Strážníci na uvedeném místě zjistili místního muže bez domova, který byl orientován místem i časem, zdravotně v pořádku. Muž byl z místa vykázán.

Před čtvrt na jednu oznámila na linku 156 žena, že v ulici Na Kopci nalezla volně pobíhajícího psa plemene jorkšírský teriér, kterého následně odchytla. Strážníci převzali zvíře od oznamovatelky a služebním vozidlem jej převezli do útulku v Sečské ulici.

Několik minut před půl druhou byli strážníci telefonicky přivoláni do Topolské ulice, kde parkoval automobil v křižovatce. Po příjezdu hlídky se k tomuto vozidlu dostavil jeho řidič, který po vyřešení dopravního přestupku vozidlo přeparkoval.

V 15.05 hodin obdržela městská policie telefonické oznámení o volně pobíhajícím štěněti u ZŠ Dr. Malíka. Hlídka křížence hnědé barvy odchytla a převezla do útulku v Sečské ulici, kde jej předala do péče přítomné pracovnici.

Krátce před půl pátou byli strážníci prostřednictvím tísňové linky přivoláni do Slatiňan, a to k jedné z tamních restaurací, kde občan nalezl opuštěného psa. Hlídka na místě obdržela informaci, že psa si již vyzvedla jeho majitelka.

Po půl osmé vyjeli strážníci do ulice Čs. armády, neboť ve vestibulu budovy nádraží ČD se podle telefonického oznámení nacházel ležící muž a personál ČD měl obavu o jeho zdraví. Na uvedeném místě se nacházel muž s bydlištěm v Pardubicích, který byl viditelně pod vlivem alkoholu. Při následné orientační dechové zkoušce mu hlídka naměřila hodnotu 2,26 promile alkoholu v dechu. Následně byl muž převezen na vyšetření do nemocnice, kde službu konající lékař rozhodl o jeho převozu a umístění do PAZS v Pardubicích. Strážníci muže převezli služebním vozidlem do Pardubic a v pořádku jej předali personálu stanice.


Důležitá telefonní čísla

156 - tísňová linka městské policie

469 657 826 - běžná telefonní linka

150 - Hasičský záchranný sbor

155 - Zdravotnická záchranná služba

158 -  Policie České republiky

Časté dotazy

Zřizovatel

Město Chrudim

Užitečné odkazy

 CEREK           Sportovní areály města Chrudim
Útulek Chrudim      Záchranná stanice živočichů a ekocentrum Pasíčka
    Policie ČR         Informační centrum
      
 

© 2019, Město Chrudim – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na WebArchitect | SEO a internetový marketing

Nahoru ↑