Události ze dne 28.12.2016

29.12.2016 16:47

V 7.55 hodin se obrátila na městskou policii pracovnice Charity Chrudim s žádostí o pomoc. Jak žena uvedla, již dva dny se nemohla dobouchat ani dozvonit na nemocného klienta charity bydlícího ve Filištínské ulici. Strážníci společně s oznamovatelkou opět zkusili kontaktovat muže v místě bydliště, na klepání a zvonění však nikdo nereagoval. Jelikož zde byla důvodná obava o zdraví a život nemocného muže, byla za přítomnosti hlídky Policie ČR na místo přivolána jednotka HZS za účelem otevření bytu. Násilné otevření bytu nebylo nakonec zapotřebí, jelikož bylo zjištěno, že u bytu, který se nachází ve druhém podlaží, byla u okna otevřená ventilačka, skrze kterou se dostal příslušník HZS do bytu. Následnou kontrolou bylo zjištěno, že muž se v bytě nenachází. Během zákroku nevznikla majiteli domu žádná škoda na majetku.

V 11.32 hodin oznámila žena na linku 156, že v ulici U Stadionu u domu č. p.721 stojí vozidlo na veřejné zeleni. Ke strážníkům se na místě přihlásil majitel vozidla a ihned přeparkoval. Přestupek byl vyřešen domluvou.

V 11.58 hodin přijal operační důstojník městské policie tísňový signál o použití nouzového tlačítka. K muži, vedenému v projektu Signál v tísni, ihned vyjela dvoučlenná hlídka, která na místě zjistila, že muž upadl v bytě na zem a nebyl schopen sám vstát. Strážníci tedy muže zvedli ze země a posadili jej do křesla. Žádné viditelné zranění neměl a lékařské ošetření nežádal.

Ve 12.24 hodin přijali strážníci oznámení o volně pobíhajícím psovi u obchodního domu Albert. Dle oznamovatele se mělo jednat o psa rasy labrador. Po příjezdu na místo strážníci zjistili, že oznamovatel psa sám odchytl. Následně jej tedy předal strážníkům, kteří psa umístili do chrudimského útulku.

Na další oznámení o volně pobíhajícím psovi vyjížděla hlídka před jednou hodinou odpolední. Tentokrát se měl pes pohybovat v ulici Široká poblíž Komerční banky. Strážníci provedli kontrolu uvedené ulice a přilehlého okolí, žádný volně pobíhající pes nebyl nalezen.

Před osmou hodinou večerní bylo na linku 156 oznámeno parkování vozidla na chodníku v ulici Havlíčkova. Hlídka zde oznámení vyřešila umístěním výzvy pro nepřítomného řidiče.


Důležitá telefonní čísla

156 - tísňová linka městské policie

469 657 826 - běžná telefonní linka

150 - Hasičský záchranný sbor

155 - Zdravotnická záchranná služba

158 -  Policie České republiky

Časté dotazy

Zřizovatel

Město Chrudim

Užitečné odkazy

 CEREK           Sportovní areály města Chrudim
Útulek Chrudim      Záchranná stanice živočichů a ekocentrum Pasíčka
    Policie ČR         Informační centrum
      
 

© 2019, Město Chrudim – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na WebArchitect | SEO a internetový marketing

Nahoru ↑