Události ze dne 28.3.2016

29.03.2016 12:11

Po půl druhé odpolední bylo oznámeno na lince 156, že v Azylovém domě se nachází opilý muž, který se chová agresivně a ubytovnu nechce opustit. Hlídka v tomto muži zjistila chrudimského občana, který se snažil napadat ubytované osoby i přítomné strážníky. Při následné orientační dechové zkoušce na alkohol byla tomuto muži naměřena hodnota 2,16 promile alkoholu v dechu, proto byl převezen na vyšetření do chrudimské nemocnice. Zde službu konající lékař rozhodl o převozu a umístění tohoto muže na Protialkoholní záchytné stanici v Pardubicích. Jelikož muž začal klást aktivní odpor a snažil se strážníky opakovaně napadat, byli tito nuceni použít donucovací prostředky, a to včetně služebních pout. Nakonec byl muž před patnáctou hodinou v pořádku předán personálu záchytné stanice.

V 17.50 hodin přijali strážníci na lince 156 oznámení, ve kterém občan uvedl, že v ulici SNP leží na chodníku opilý muž. Tento muž z Chrudimi nebyl orientován místem ani časem, proto hlídka nejprve provedla orientační dechovou zkoušku na alkohol, kdy byla tomuto muži naměřena hodnota 2,8 promile alkoholu v dechu. Následně byl muž převezen na vyšetření do chrudimské nemocnice. Zde službu konající lékař rozhodl o převozu a následném umístění tohoto muže v Protialkoholní záchytné stanici v Pardubicích, kde byl muž před devatenáctou hodinou předán v pořádku personálu stanice.

Před devatenáctou hodinou oznámil na lince 156 občan, že poblíž jednoho z přechodů pro chodce v Palackého třídě se nachází reklamní panel, který má odpadlý kryt od elektroinstalace. Hlídka na místě kryt nasadila zpět a proti dalšímu vypadnutí jej zajistila.

Krátce po dvacáté první hodině vyjeli strážníci do Malecké ulice, neboť podle oznámení na lince 156 zde u jednoho z domů parkuje vozidlo na zeleni. Hlídka na takto zaparkovaný automobil umístila výzvu pro nepřítomného řidiče.

Ve 23.13 hodin oznámil na lince 156 občan, že u jednoho z domů v Revoluční ulici kope muž do dveří. V uvedeném muži byl hlídkou zjištěn místní obyvatel, který se domníval, že mu jeho žena odmítá otevřít dveře. Následně se podařilo kontaktovat jeho syna, který se dostavil na místo a tatínka si odvedl domů.


Důležitá telefonní čísla

156 - tísňová linka městské policie

469 657 826 - běžná telefonní linka
 

150 - Hasičský záchranný sbor

155 - Zdravotnická záchranná služba

158 -  Policie České republiky

Časté dotazy

Zřizovatel

Město Chrudim

Užitečné odkazy

 CEREK           Sportovní areály města Chrudim
Útulek Chrudim      Záchranná stanice živočichů a ekocentrum Pasíčka
    Policie ČR         Informační centrum
      
 

© 2020, Město Chrudim – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na WebArchitect | SEO a internetový marketing

Nahoru ↑