Události ze dne 28.4.2016

29.04.2016 12:34

Přesně v poledne bylo na lince 156 přijato oznámení od občana, který uvedl, že v Markovicích volně pobíhá pes na vozovce. Hlídka na uvedeném místě volně pobíhajícího psa nezaregistrovala, proto následně prověřila celou lokalitu, avšak s negativním výsledkem.

Ve 12.15 hodin byli strážníci telefonicky přivoláni do chrudimského hypermarketu v ulici SNP, kde se právě neznámý muž pokusil odcizit zboží. Hlídka v podezřelém muži zjistila obyvatele Hradce Králové. Jelikož tento muž s přestupkem nesouhlasil, strážníci vše zadokumentovali a celá věc bude předána přestupkové komisi při MěÚ v Chrudimi k dořešení.

Krátce před třináctou hodinou oznámil na lince 156 řidič, že si v Průmyslové ulici prorazil pneumatiku poté, co najel do výmolu na okraji vozovky. Strážníci tuto skutečnost telefonicky oznámili operačnímu důstojníkovi PČR, který učinil další potřebné kroky k vyřešení celé události.

Před čtrnáctou hodinou bylo na lince 156 oznámeno občanem, že v Havlíčkově ulici nabízí osádka automobilu černé barvy kosmetiku. Hlídka na uvedeném místě, ani v přilehlých ulicích tento automobil nezaregistrovala a rovněž nebyl shledán ani nezákonný prodej kosmetiky.

Po patnácté hodině kontaktovala strážníky na lince 156 klientka realitní kanceláře z Resselova náměstí, která uvedla, že mezi ní a realitní kanceláří došlo ke sporu ohledně ceny nemovitosti a žádá tedy strážníky o vyřešení celé události. Hlídka na místě obě zúčastněné strany poučila, že se v uvedené věci jedná o občanskoprávní spor a dále, jak mohou v celé záležitosti postupovat.

V 17.15 hodin vyjeli strážníci do ulice SNP, neboť pracovnice tamního hypermarketu oznámila na lince 156, že v jejich prodejně došlo ke krádeži zboží. Osobou podezřelou ze spáchání přestupku byl v tomto případě muž z Chrudimi, který se pokusil odcizit nápoj. Jelikož se tento muž ke svému jednání doznal, hlídka vyřešila celou věc na místě a muži uložila blokovou pokutu.

O půl šesté večer se na strážníky prostřednictvím linky 156 obrátil občan, který oznámil, že v prostoru areálu garáží v Cihelně se nachází zaparkovaný osobní automobil červené barvy a tento je rozebírán. Hlídka následně zjistila, že se jedná o vozidlo bez registračních značek, které má značně demontovaný interiér a žádné osoby se poblíž nenacházejí. Lustrací bylo zjištěno, že tento automobil není v pátrání. Strážníci budou tedy kontaktovat majitele uvedeného vozidla, aby celou věc dořešili.

Ve 20.16 hodin bylo na lince 156 přijato oznámení, ve kterém mužský anonym oznámil špatně parkující automobil v ulici U Stadionu. Hlídka za stěrač tohoto vozidla umístila výzvu pro nepřítomného řidiče.


Důležitá telefonní čísla

156 - tísňová linka městské policie

469 657 826 - běžná telefonní linka

150 - Hasičský záchranný sbor

155 - Zdravotnická záchranná služba

158 -  Policie České republiky

Časté dotazy

Zřizovatel

Město Chrudim

Užitečné odkazy

 CEREK           Sportovní areály města Chrudim
Útulek Chrudim      Záchranná stanice živočichů a ekocentrum Pasíčka
    Policie ČR         Informační centrum
      
 

© 2019, Město Chrudim – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na WebArchitect | SEO a internetový marketing

Nahoru ↑