Události ze dne 28.4.2020

30.04.2020 15:37

Před polednem kontaktovala městskou policii občanka s tím, že jedna z místních cukráren prodává své výrobky zákazníkům klasickým způsobem, nikoli přes výdejní okénko. Hlídka kontaktovala v této prodejně odpovědnou osobu a následně přes Krajskou hygienickou stanici ověřila, že k protiprávnímu jednání v tomto případě nedošlo.

Ve 12.29 hodin byli strážníci přivoláni na Palackého třídu, neboť v prostoru tamní autobusové zastávky měly parkovat neoprávněně osobní automobily. Hlídka na uvedeném místě umístila výzvu pro nepřítomného řidiče za stěrač jednoho vozidla.

Krátce před půl čtvrtou bylo oznámeno na linku 156, že v ulici Čs. partyzánů nesprávně zaparkovaný automobil brání tamnímu obyvateli ve vyjetí vozidlem ze dvora. Hlídka při příjezdu takto zaparkovaný automobil před uvedeným domem již nezaregistrovala.

Minutu po sedmnácté hodině vyjeli strážníci do sídliště Na Větrníku, kde na balkónu jednoho z bytů obyvatelé grilovali, přičemž vycházející dým obtěžoval jejich sousedy. Hlídka v této budově kontaktovala odpovědného muže, jenž grilování potravin neprodleně ukončil s tím, že přivolání městské policie považuje za zbytečné, protože jej mohli sami sousedé upozornit na nepříjemný dým, svého počínání by pak dávno zanechal.

V 17.30 hodin se na městkou policii obrátil obyvatel ulice Víta Nejedlého, jenž před tím svého souseda upozornil textovou zprávou na to, že jeho pes pomočil schodiště na společné chodbě jejich domu, na což dotyčný muž reagoval vyhrožováním. Hlídka oba tyto obyvatele vyzvala k podání vysvětlení a událost zadokumentovala. Spisový materiál následně postoupí k dořešení přestupkové komisi při městském úřadu v Chrudimi.

Po dvacáté hodině bylo oznámeno na linku 156, že u restaurace v Havlíčkově ulici se shlukují lidé bez zakrytých dýchacích cest. Hlídka tuto informaci prověřila, avšak tento podnik byl uzavřený a v jeho okolí se nikdo nezdržoval.

Ve 20.43 hodin vyjeli strážníci na základě telefonického oznámení do ulice Strojařů, kde měly parkovat automobily na zeleni. Hlídka na uvedeném místě zaregistrovala jedno vozidlo, na které umístila výzvu pro nepřítomného řidiče.

Po šesté hodině ranní kontaktoval městskou policii občan s tím, že na světelném semaforu umístěném u křižovatky na Palackého třídě nesvítí žádné z barevných světel. Operátor městské policie kontaktoval příslušného pracovníka technických služeb, jenž sdělil, že o této závadě již ví a právě pracuje na jejím odstranění.


Důležitá telefonní čísla

156 - tísňová linka městské policie

469 657 826 - běžná telefonní linka
 

150 - Hasičský záchranný sbor

155 - Zdravotnická záchranná služba

158 -  Policie České republiky

Časté dotazy

Zřizovatel

Město Chrudim

Užitečné odkazy

Registrace psa do systému ČIPES
 
 CEREK           Sportovní areály města Chrudim
Útulek Chrudim      Záchranná stanice živočichů a ekocentrum Pasíčka
    Policie ČR         Informační centrum
      
 

© 2021, Město Chrudim – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na WebArchitect | SEO a internetový marketing

Nahoru ↑