Události ze dne 28.5.2016

30.05.2016 15:04

Před čtvrt na jedenáct dopoledne oznámil na lince 156 občan, že v Novoměstské ulici se volně pohybuje větší pes černé barvy s bílou náprsenkou. Strážníci zde psa zaregistrovali, ale jeho odchyt se podařil až o chvíli později, a to v ulici Na Ostrově. Jednalo se o křížence, který byl následně převezen služebním automobilem do útulku v Sečské ulici, kde byl v pořádku umístěn do připraveného kotce. Zde si jej později vyzvedl jeho majitel ze Sobětuch, kterému byla za přestupek uložena bloková pokuta.

Přesně v poledne byli strážníci telefonicky přivoláni do Slatiňan, kde v Tyršově ulici došlo k poškození dveří uvnitř jednoho z rodinných domů. Oznamovatelka na místě hlídce sdělila, že dveře poškodila její spolubydlící při verbálním napadení. Spolubydlící celou situaci popsala odlišně a uvedla, že naopak ona byla fyzicky napadena oznamovatelkou. Lékařské ošetření momentálně nežádala. Vzhledem k tomu, že nebylo možné vyřešit celou věc na místě, byla tato strážníky zadokumentována a následně bude předána na přestupkovou komisi při MěÚ ve Slatiňanech k dořešení.

Ve 12.34 hodin bylo strážníkům telefonicky oznámeno, že v Havlíčkově ulici se nachází zaparkovaný osobní automobil, který má u zadních dveří stažené okénko a v okolí vozidla se nikdo nenachází. Hlídce se podařilo telefonicky kontaktovat majitele automobilu, který vyrozuměl jeho řidičku. Ta se vzápětí dostavila na místo a vozidlo zajistila.

Krátce po tři čtvrtě na tři odpoledne přijali strážníci oznámení na lince 156, ve kterém oznamovatel uvedl, že v areálu firmy v Tovární ulici nalezl opuštěné štěně černé barvy. Hlídka psa převzala a služebním vozidlem jej převezla do útulku v Sečské ulici, kde byl v pořádku umístěn.

V patnáct hodin vyjeli strážníci do ulice SNP, kde se podle telefonického oznámení na toaletě jednoho ze supermarketů nachází krabice s morčaty. Hlídka zde vyzvedla dvě morčata, která převezla na služebnu MP. Následně byl kontaktován pracovník záchranné stanice živočichů, který obě zvířata převzal do péče.

Po šestnácté hodině byli strážníci telefonicky přivoláni na Masarykovo náměstí, kde viděl oznamovatel na autobusové zastávce ležícího bezdomovce. Zde se nacházel muž s bydlištěm v Chrudimi, který byl orientován místem i časem. Jelikož lékařské ošetření nepotřeboval, byl z prostoru zastávky hlídkou vykázán.

Pět minut před dvacátou hodinou se telefonicky obrátil na strážníky muž, který uvedl, že byl na autobusovém nádraží fyzicky napaden. Hlídka zjistila, že muž z Chrudimi nebyl nijak zraněn a nevznikla mu žádná újma na majetku. Strážníkům se následně podařilo zjistit totožnost muže, který měl oznamovatele napadnout. Ten však odešel před příjezdem hlídky neznámo kam. Po zadokumentování bude celá věc postoupena přestupkové komisi při MěÚ v Chrudimi k dořešení.

Ve 22.26 hodin bylo na lince 156 přijato anonymní oznámení o hlasité hudbě, která vycházela z restaurace nedaleko Rubešovy ulice. Hlídka následně hovořila s provozovatelem restaurace, který uvedl, že hudební produkce je povolena až do půlnoci. Své tvrzení doložil písemným povolením od příslušného odboru MěÚ v Chrudimi. Po tomto zjištění hlídka z místa odjela.

Krátce před tři čtvrtě na jednu v noci oznámil telefonicky pracovník bezpečnostní agentury, že na parkovišti u supermarketu v ulici SNP se pohybuje podezřelá osoba s batohem na zádech. Hlídka v uvedené osobě zjistila občana Polské republiky, který čeká, až bude prodejna otevřena, a protiprávního jednání se nedopouští. Lustrací bylo zjištěno, že tento muž není hledaný policií, proto hlídka odjela.


Důležitá telefonní čísla

156 - tísňová linka městské policie

469 657 826 - běžná telefonní linka

150 - Hasičský záchranný sbor

155 - Zdravotnická záchranná služba

158 -  Policie České republiky

Časté dotazy

Zřizovatel

Město Chrudim

Užitečné odkazy

 CEREK           Sportovní areály města Chrudim
Útulek Chrudim      Záchranná stanice živočichů a ekocentrum Pasíčka
    Policie ČR         Informační centrum
      
 

© 2019, Město Chrudim – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na WebArchitect | SEO a internetový marketing

Nahoru ↑