Události ze dne 28.6.2016

29.06.2016 08:17

Před půl třetí oznámil muž na linku 156, že na autobusové zastávce na Palackého třídě stojí zaparkované automobily. V prostoru autobusové zastávky hlídka zaznamenala jedno neoprávněně zaparkované vozidlo, za jehož stěrač umístila výzvu pro nepřítomného řidiče.

O pět minut později se na strážníky telefonicky obrátil občan, jelikož v blízkosti sochy Josefa Ressela v Široké ulici došlo k dopravní nehodě. Přítomná hlídka zjistila, že dopravní nehoda se obešla bez zranění. Vzhledem k tomu, že během uvedené události došlo k poškození sloupku umístěného na chodníku, byla na místo přivolána hlídka SDN PČR, která celou věc převzala k řešení.

Po sedmnácté hodině obdržela městská policie telefonické oznámení o vozidle neoprávněně parkujícím na místě vyhrazeném pro invalidy v Husově ulici. Strážníci po příjezdu na místo zjistili, že toto vyhrazené parkovací místo pro invalidy je dopravní značkou určené pro jednu konkrétní osobu. Následným šetřením vyšlo najevo, že k přestupkovému jednání nedošlo, neboť majitel vyhrazeného parkovacího místa začal používat jiný automobil než dosud, proto nesouhlasí RZ automobilu s RZ uvedenou na svislém dopravním značení. O změnu registrační značky na této dopravní značce má již majitel parkovacího místa zažádáno na příslušném odboru MěÚ v Chrudimi.

Ve 20.50 hodin požádal telefonicky o spolupráci strážníky operační důstojník PČR z důvodu vytížení vlastních hlídek, a to při prověření oznámení, že v Revoluční ulici napadá ženu v jejím bytu bývalý přítel její dcery. Na uvedeném místě byl zastižen muž z Pardubic, orientovaný místem i časem, který jevil známky požití alkoholu a nechtěl z bytu na žádost majitelky odejít. Hlídka tedy muže vykázala a ten místo v klidu opustil.


Důležitá telefonní čísla

156 - tísňová linka městské policie

469 657 826 - běžná telefonní linka

150 - Hasičský záchranný sbor

155 - Zdravotnická záchranná služba

158 -  Policie České republiky

Časté dotazy

Zřizovatel

Město Chrudim

Užitečné odkazy

 CEREK           Sportovní areály města Chrudim
Útulek Chrudim      Záchranná stanice živočichů a ekocentrum Pasíčka
    Policie ČR         Informační centrum
      
 

© 2019, Město Chrudim – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na WebArchitect | SEO a internetový marketing

Nahoru ↑