Události ze dne 28.9.2020

30.09.2020 12:23

Po desáté hodině požádala strážníky o spolupráci PČR, a to vzhledem k vytížení vlastních hlídek, neboť bylo třeba prověřit oznámení obyvatelky panelového domu na Palackého třídě o tom, že na dveře jejího bytu tluče neznámý muž. Hlídka v tomto mladém člověku zjistila obyvatele Hrochova Týnce, jehož následně na žádost policistů dopravila služebním vozidlem na OO PČR v Chrudimi.

V 11.55 hodin kontaktovala městskou policii opět PČR, neboť i tentokrát někdo neznámý tloukl na dveře obyvatelky Palackého třídy. Strážníci v tomto případě u dveří dotyčné ženy nikoho nezastihli, avšak shledali, že do tlačítka jejího domovního zvonku někdo úmyslně vmáčkl větvičku, aby její zvonek neustále zvonil. Po vyřešení této situace hlídka odjela a o zjištěných skutečnostech vyrozuměla Policii ČR.

Po devatenácté hodině bylo oznámeno na linku 156, že v Topolské ulici nefungují lampy veřejného osvětlení. Hlídka tuto informaci prověřila a poté tuto informaci zanesla do knihy závad, aby příslušný správce zjednal nápravu.

V 19.50 hodin se na služebnu městské policie dostavil muž, jenž odevzdal občanský průkaz a platební kartu, které nalezl v sídlišti Na Větrníku. Hlídka tyto věci od nálezce převzala a následně je uložila do oddělení ztrát a nálezů Městského úřadu Chrudim.

Dvě minuty po dvacáté hodině byli strážníci přivoláni pod Široké schody, kde tamnímu obyvateli bránil cizí nesprávně zaparkovaný automobil ve vyjetí vozidlem. Po příjezdu hlídky se k tomuto automobilu dostavila jeho řidička, jež uvedla, že se tam právě stěhuje a od vozidla se na okamžik vzdálila, neboť vynášela věci. Po vyřešení dopravního přestupku se strážníky dotyčná žena automobil přeparkovala.

Před druhou hodinou ranní obdržela městská policie informaci, že u jednoho z domů v sídlišti Na Větrníku parkuje nesprávně automobil v místě s vodorovným dopravním značením žluté barvy. Hlídka na toto vozidlo umístila výzvu pro nepřítomného řidiče.


Důležitá telefonní čísla

156 - tísňová linka městské policie

469 657 826 - běžná telefonní linka
 

150 - Hasičský záchranný sbor

155 - Zdravotnická záchranná služba

158 -  Policie České republiky

Časté dotazy

Zřizovatel

Město Chrudim

Užitečné odkazy

Registrace psa do systému ČIPES
 
 CEREK           Sportovní areály města Chrudim
Útulek Chrudim      Záchranná stanice živočichů a ekocentrum Pasíčka
    Policie ČR         Informační centrum
      
 

© 2021, Město Chrudim – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na WebArchitect | SEO a internetový marketing

Nahoru ↑