Události ze dne 29.12.2015

30.12.2015 08:44

V 8.52 hodin bylo na linku 156 přijato oznámení, že v nemocnici před ordinací rehabilitačního střediska spí na lavičce muž. Strážníci na místě o chvíli později zjistili, že se jedná o muže z Chrudimi. Muž se cítil po zdravotní stránce v pořádku, byl orientován místem i časem, z místa následně odešel.

V 11.00 hodin prověřovali strážníci oznámení o volně pobíhajícím psovi v ulici Moravská. Hlídka provedla kontrolu ulice a přilehlého okolí, žádného volně pobíhajícího psa však nenalezla.

Po půl čtvrté odpolední oznámil občan, že v ulici Škroupova leží na autobusové zastávce bezdomovec. Strážníci spícího muže probudili, následně zjistili, že skutečně jde o místního bezdomovce. Po projednání věci byl muž z autobusové zastávky vykázán.

V 0.37 hodin oznámila obsluha jedné z chrudimských restaurací, že mají problém s hostem, který nechce zaplatit. Hlídka na místě zjistila, že problémový host u sebe nemá žádný doklad totožnosti, proto bylo posléze přistoupeno k předvedení osoby na Policii ČR. Vzhledem k tomu, že se v daném případě nepodařilo muži prokázat úmyslné protiprávní jednání, byla obsluze předána jeho totožnost. Strážníci na závěr obsluhu poučili, jak v dané věci dále postupovat.

Po čtvrté hodině ranní vyjížděli strážníci prověřit oznámení o muži, který měl nejprve sedět a poté se pohybovat po pozemní komunikaci v ulici Čáslavská. Do příjezdu hlídky sledoval muže kamerovým systémem operační důstojník, který zaznamenal, že muž vešel do herny na Palackého třídě. Strážníci zde zjistili, že se jedná o chrudimského občana. Muž byl orientován místem i časem, po zdravotní stránce byl v pořádku. S tímto zjištěním strážníci z místa odjeli.

V 6.45 hodin bylo přijato oznámení, že v Břetislavově ulici došlo v nočních hodinách k rozbití skleněné výplně dveří u cukrárny. Strážníci na místě jednali s majitelkou cukrárny, která odhadla způsobenou škodu na dva tisíce korun. V následujících dnech bude ze strany městské policie provedeno šetření ke zjištění neznámého pachatele přestupku proti majetku – poškození cizí věci.


Důležitá telefonní čísla

156 - tísňová linka městské policie

469 657 826 - běžná telefonní linka

150 - Hasičský záchranný sbor

155 - Zdravotnická záchranná služba

158 -  Policie České republiky

Časté dotazy

Zřizovatel

Město Chrudim

Užitečné odkazy

 CEREK           Sportovní areály města Chrudim
Útulek Chrudim      Záchranná stanice živočichů a ekocentrum Pasíčka
    Policie ČR         Informační centrum
      
 

© 2019, Město Chrudim – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na WebArchitect | SEO a internetový marketing

Nahoru ↑