Události ze dne 2.9.2020

03.09.2020 15:41

Po osmé hodině ranní vyjeli strážníci na Palackého třídu, kde se v tamním zdravotnickém zařízení nacházel pacient, jenž se nevhodně choval k ošetřujícímu personálu. Při příjezdu hlídky se dotyčný člověk choval slušně a nikoho neohrožoval. Z důvodu plánovaného převozu tohoto psychicky nemocného člověka do Pardubic se po chvíli na místo dostavili policisté, již celou věc převzali k řešení.

V 8.59 hodin bylo oznámeno na linku 156, že vzhledem ke špatnému parkování vozidel se Lázeňská ulice stala pro automobily neprůjezdnou. Hlídka tuto informaci prověřila, avšak dopravní komplikaci tam nezaregistrovala.

Po půl dvanácté byli strážníci přivoláni na Tyršovo náměstí, neboť tam na vyhrazeném parkovacím místě stál automobil bez příslušného označení. Po vyřešení dopravního přestupku s hlídkou jeho majitel své vozidlo přeparkoval.

Ve 13.30 hodin požádal o spolupráci operační důstojník PČR, protože bylo třeba prověřit oznámení o tom, že se v nově zbudovaném skateparku neoprávněně pohybují osoby. Hlídka v tomto areálu nikoho nezastihla.

Deset minut po patnácté hodině oznámil na tísňovou linku občan, že u slatiňanského sportoviště odchytl volně pobíhajícího psa. Strážníci tuto fenu bez evidenční známky a mikročipu od oznamovatele převzali a prozatím ji umístili do připraveného kotce v areálu tamního městského úřadu. O umístění zvířete do kotce hlídka vyrozuměla příslušného pracovníka úřadu.

Přibližně o hodinu později obdrželi strážníci informaci o tom, že v supermarketu v ulici SNP jeden ze zákazníků uložil nezaplacené zboží do svého batohu a zřejmě se pokusí i s nezaplaceným zbožím prodejnu opustit. Hlídka dotyčného muže, jenž se skutečně dopustil protiprávního jednání, v supermarketu již nezastihla, protože utekl neznámo kam. Strážníci celou událost zadokumentovali a spisový materiál následně postoupí k dořešení přestupkové komisi Městského úřadu v Chrudimi.

V 18.21 hodin bylo oznámeno na linku 156, že na pozemku jednoho z domů v okolí Ploché dráhy zřejmě dochází k pálení odpadu. Hlídka kontaktovala odpovědného muže, jenž po projednání události se strážníky oheň uhasil.

Před dvacátou hodinou vyjeli strážníci na Borznu, kde se zdržovala dvojice bezdomovců, která vulgárně pokřikovala na kolemjdoucí osoby. Hlídka je oba z místa pro nevhodné chování vykázala.


Důležitá telefonní čísla

156 - tísňová linka městské policie

469 657 826 - běžná telefonní linka
 

150 - Hasičský záchranný sbor

155 - Zdravotnická záchranná služba

158 -  Policie České republiky

Časté dotazy

Zřizovatel

Město Chrudim

Užitečné odkazy

Registrace psa do systému ČIPES
 
 CEREK           Sportovní areály města Chrudim
Útulek Chrudim      Záchranná stanice živočichů a ekocentrum Pasíčka
    Policie ČR         Informační centrum
      
 

© 2021, Město Chrudim – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na WebArchitect | SEO a internetový marketing

Nahoru ↑