Události ze dne 29.2.2016

01.03.2016 10:02

Krátce po šestnácté hodině oznámila na linku 156 žena, že na její zahradě v ulici Čs. Partyzánů se nachází cizí muž, který tam křičí. Na uvedeném pozemku byl tento muž již okolo třinácté hodiny, tehdy však místo sám opustil. Dle zjištění strážníků byl muž viditelně pod vlivem alkoholu a žádným způsobem nemohl prokázat svoji totožnost. Při následném předvedení na PČR za účelem zjištění totožnosti začal muž klást aktivní odpor, proto byli strážníci nuceni použít donucovací prostředky, a to včetně služebních pout. Poté, co muž s bydlištěm ve Skutči při orientační dechové zkoušce na alkohol nadýchal 2,19 promile alkoholu, byl převezen na vyšetření do chrudimské nemocnice, kde službu konající lékař rozhodl o jeho převozu a následném umístění na Protialkoholní záchytné stanici v Pardubicích. Zde byl muž v pořádku předán personálu před osmnáctou hodinou.

V 16.45 hodin na linku 156 oznámil anonym, že v Revoluční ulici se nacházejí špatně zaparkovaná vozidla. Strážníci, kteří se vydali na uvedené místo, dostali následně informaci od operátora MKS, že řidič jediného vozidla, které se v uvedené ulici nacházelo mimo vyznačená parkovací místa, vyložil náklad a z místa odjel. Na místě již strážníci žádné špatně zaparkované automobily nezaznamenali.

Před dvacátou hodinou hlídka, která prováděla dohled na průjezd nadměrného konvoje přepravujícího tubusy ulicemi města, zjistila, že při přepravě došlo k poškození kruhového objezdu a zároveň ke znečištění vozovky v ulici SNP. Na místo byla tedy přivolána hlídka SDN PČR, která si celou událost převzala k dořešení. Zároveň byli přivoláni hasiči, kteří neprodleně odstranili nečistotu z vozovky.


Důležitá telefonní čísla

156 - tísňová linka městské policie

469 657 826 - běžná telefonní linka

150 - Hasičský záchranný sbor

155 - Zdravotnická záchranná služba

158 -  Policie České republiky

Časté dotazy

Zřizovatel

Město Chrudim

Užitečné odkazy

 CEREK           Sportovní areály města Chrudim
Útulek Chrudim      Záchranná stanice živočichů a ekocentrum Pasíčka
    Policie ČR         Informační centrum
      
 

© 2019, Město Chrudim – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na WebArchitect | SEO a internetový marketing

Nahoru ↑