Události ze dne 29.2.2020

02.03.2020 14:47

Před desátou hodinou byli strážníci přivoláni do Havlíčkovy ulice, kde nesprávně zaparkovaný automobil komplikoval tamní obyvatelce vyjetí vozidlem z pozemku. Po příjezdu hlídky se k takto stojícímu automobilu dostavila jeho řidička, jež po vyřešení dopravního přestupku se strážníky s vozidlem odjela.

V 10.14 hodin bylo oznámeno na linku 156, že u vchodu do supermarketu na Palackého třídě se zdržují bezdomovci, kteří tam obtěžují zákazníky. Hlídka tuto informaci prověřila, avšak tyto osoby tam již nezastihla.

Před polednem se na městskou policii obrátila občanka s tím, že během jízdy po cyklostezce z Janderova do Chrudimi zaregistrovala v řece na jednom z ostrůvků sedícího mladíka, jenž cosi popíjel, proto pojala obavu o jeho život a zdraví. Hlídka na uvedeném místě nikoho nezastihla, proto následně prověřila i okolí řeky, avšak rovněž s negativním výsledkem.

Tři minuty po patnácté hodině vyjeli strážníci na základě telefonického oznámení do Olbrachtovy ulice, jelikož z tamní čerpací stanice odjel zákazník, který nezaplatil natankované pohonné hmoty. Hlídka provedenou lustrací příslušného automobilu zjistila jeho majitele, kterým je realitní společnost z Pardubic. Strážníci tedy celou událost zadokumentovali a spisový materiál následně postoupí k dořešení přestupkové komisi Městského úřadu v Chrudimi.

V 16.39 hodin oznámila prostřednictvím linky 156 ostraha supermarketu v ulici SNP, že se v jejich prodejně jeden ze zákazníků pokusil uhradit zboží odcizenou platební kartou. Dotyčný muž strážníkům sdělil, že platební kartu mu zapůjčil jeho známý z Chrudimi s tím, aby došel na nákup. Protože během nakupování zapomněl číselný kód, nemohl následně zboží uhradit touto platební kartou. Hlídka poté vyhledala druhého z mužů, aby sdělené informace ověřila. Majitel platební karty vysvětlení svého známého strážníkům potvrdil, proto hlídka odjela, jelikož k protiprávnímu jednání nedošlo.

Chvíli před osmnáctou hodinou informoval městskou policii občan o tom, že na lavičce u řeky v Husově ulici zaregistroval odložený svazek klíčů. Když se následně hlídka dostavila na uvedené místo, tyto klíče se tam již nenacházely.

V 19.24 hodin byli strážníci přivoláni do supermarketu v ulici SNP, kde došlo ke krádeži zboží. Přítomný cizinec, žijící v Heřmanově Městci, se ke svému úmyslnému jednání doznal a hlídka vyřešila jeho přestupek proti majetku na místě pokutovým příkazem. Zadržené zboží muž dodatečně zakoupil a odnesl.

Před dvacátou druhou hodinou poukázal telefonicky občan na špatně zaparkované automobily v Hradištní ulici. Hlídka za stěrače těchto pěti vozidel umístila výzvy pro nepřítomné řidiče.

Ve 22.36 hodin strážníci během hlídkové činnosti zpozorovali na Resselově náměstí automobil, stojící bez příslušného označení na vyhrazeném parkovacím místě. U tohoto vozidla se zdržovaly dvě viditelně podnapilé osoby. Hlídka tyto muže vyzvala k podání vysvětlení, aby zjistila odpovědného řidiče a vyřešila s ním přestupek. Protože muži sdělili, že nikdo z nich uvedený automobil neřídil, a také vzhledem k tomu, že vznikla důvodná obava, že některý z těchto mužů bude po určité době toto vozidlo řídit, sledoval dvojici operátor městské policie prostřednictvím příslušné kamery městského kamerového systému. Když po určité době skutečně jeden z dvojice mužů usedl za volant tohoto automobilu a rozjel se, operátor vyrozuměl hlídku, která neprodleně směřovala k jedoucímu automobilu, aby jej zastavila a řešila protiprávní jednání jeho zřejmě podnapilého řidiče. Strážníci toto vozidlo dostihli v ulici Na Rozhledně, kde jeho řidič vyběhl z automobilu a dal se před hlídkou na útěk. Strážníci muže dostihli v nedaleké ubytovně, kde se ukryl na toaletách. Jakmile strážníci muže dopadli, přiložili na jeho horní končetiny služební pouta a podrobili jej orientační dechové zkoušce s naměřenou hodnotou 1,25 promile alkoholu. Poté byla na místo přivolána hlídka Policie ČR, jež celou věc převzala k řešení.

Po páté hodině ranní bylo anonymně oznámeno na linku 156, že před barem v Široké ulici se nevhodně chová skupinka cizinců. Po příjezdu strážníků se ke hlídce přihlásil mladý muž, který oznámil, že byl před nějakou dobou fyzicky napaden cizinci, již poté utekli neznámo kam. Vzápětí se na místo dostavili rovněž přivolaní policisté, kteří tohoto viditelně podnapilého muže podrobili orientační dechové zkoušce na alkohol s naměřenou hodnotou 1,63 promile alkoholu. Poté strážníci oznamovatele poučili, aby případně vyhledal lékařské ošetření, a dále, aby se následující den dostavil na služebnu k sepsání zápisu o podaném vysvětlení s tím, že celá událost bude po zadokumentování předána k dořešení přestupkové komisi Městského úřadu v Chrudimi.


Důležitá telefonní čísla

156 - tísňová linka městské policie

469 657 826 - běžná telefonní linka
 

150 - Hasičský záchranný sbor

155 - Zdravotnická záchranná služba

158 -  Policie České republiky

Časté dotazy

Zřizovatel

Město Chrudim

Užitečné odkazy

Registrace psa do systému ČIPES
 
 CEREK           Sportovní areály města Chrudim
Útulek Chrudim      Záchranná stanice živočichů a ekocentrum Pasíčka
    Policie ČR         Informační centrum
      
 

© 2020, Město Chrudim – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na WebArchitect | SEO a internetový marketing

Nahoru ↑