Události ze dne 29.5.2016

30.05.2016 15:06

V 7.51 hodin oznámil telefonicky na lince 156 občan, že nedaleko obchodního centra na Palackého třídě leží muž. Jelikož byl občan z Chrudimi po probuzení orientován místem i časem a zdravotně v pořádku, sám z místa odešel.

Ve tři čtvrtě na jedenáct dopoledne kontaktoval strážníky telefonicky řidič, který si v ulici SNP všiml, že na vozovce leží upadlý výfuk. Hlídka výfuk odstranila z jízdního pruhu, aby nebyla ohrožena bezpečnost silničního provozu, a telefonicky o události vyrozuměla příslušného zaměstnance SÚS, který přislíbil, že odstranění výfuku zajistí.

Po jedenácté hodině se na strážníky telefonicky obrátila žena, která uvedla, že před obchodním centrem v ulici SNP stojí zaparkovaný automobil, který má zavřená všechna okna a uvnitř se nachází malý pes. Na místě jednala hlídka s majitelem vozidla, který sdělil, že s ohledem na svého psa úmyslně zaparkoval automobil ve stínu a že zvíře bylo ponecháno ve vozidle maximálně pět minut a je zcela v pořádku. Po tomto zjištění strážníci odjeli.

V 11.44 hodin požádala telefonicky o příjezd hlídky obyvatelka ubytovny v Moravské ulici, neboť měla problémy s jinou ubytovanou ženou. Zde vyšlo najevo, že oznamovatelka žádá po hlídce zajištění jiného ubytování. Nakonec se podařilo pro tuto ženu domluvit jiné ubytování, a to v Pardubicích, kde lze ubytovat matky s dětmi. Celou událostí se bude v následujících dnech zabývat Odbor sociálních věcí Městského úřadu v Chrudimi.

Krátce před patnáctou hodinou vyjeli strážníci do ulice SNP, kde podle telefonického oznámení došlo ke krádeži zboží v supermarketu. Podezřelým byl občan Rumunska, který se pokusil odnést zboží z prodejny bez zaplacení. Jelikož tento muž poškodil u výrobků obaly a vzniklou škodu nemohl na místě uhradit, předá hlídka celou událost po zadokumentování na přestupkovou komisi k dořešení.

Před půl pátou odpolední upozornila občanka telefonicky městskou policii na skutečnost, že v ulici Čs. armády se nachází otevřená studna, kterou je třeba zajistit. Hlídka umístila zpět na studnu betonový kryt, který se nacházel opodál, aby nemohlo dojít k pádu člověka či zvířete do studny. Vzhledem k prasklinám, které se na krytu nacházely, byla tato skutečnost nahlášena jako závada.

V 17.58 hodin oznámil strážníkům telefonicky občan, že na příjezdové cestě do zahrádkářské kolonie Na Bělidle nalezl zraněného ptáka. Hlídka zvíře převezla na služebnu MP, kde si jej převzal pracovník záchranné stanice živočichů.

Po půl osmé večer požádala na lince 156 strážníky o příjezd ostraha supermarketu v Poděbradově ulici, neboť před vchodem do jejich prodejny usnul muž. Nacházel se zde muž z Vestce, který byl orientován místem i časem a místo opustil.

Před tři čtvrtě na devět večer následovalo další telefonické oznámení o ležící osobě, tentokrát se jednalo prostor nádraží ČD, kde na lavičce ležel muž. V této osobě byl zjištěn obyvatel Prosetína, který byl po probuzení orientován místem i časem a který následně z prostoru nádraží odešel.


Důležitá telefonní čísla

156 - tísňová linka městské policie

469 657 826 - běžná telefonní linka

150 - Hasičský záchranný sbor

155 - Zdravotnická záchranná služba

158 -  Policie České republiky

Časté dotazy

Zřizovatel

Město Chrudim

Užitečné odkazy

 CEREK           Sportovní areály města Chrudim
Útulek Chrudim      Záchranná stanice živočichů a ekocentrum Pasíčka
    Policie ČR         Informační centrum
      
 

© 2019, Město Chrudim – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na WebArchitect | SEO a internetový marketing

Nahoru ↑