Události ze dne 29.5.2020

01.06.2020 14:39

V 9.21 hodin obdržela městská policie informaci, že ve Filištínské ulici stojí automobily na vyhrazených parkovacích místech bez příslušného označení. Strážníci prověřili parkování v uvedené ulici již před tímto oznámením a na sedm vozidel tam umístili výzvy pro nepřítomné řidiče, což oznamovatel zřejmě nepostřehl. Hlídka tedy provedla opětovnou kontrolu, kdy na jeden další automobil umístila výzvu pro nepřítomného řidiče, neboť stál mimo vyznačené parkoviště.

O několik minut později byli strážníci přivoláni na silniční obchvat města, kde se na konkrétním místě nacházelo na vozovce rozbité sklo. Hlídka tuto informaci prověřila a následně vyrozuměla příslušnou společnost, jejíž pracovníci komunikaci uklidili.

V 9.45 hodin oznámil občan na linku 156, že na autobusové zastávce na Palackého třídě parkují neoprávněně automobily. Hlídka na uvedeném místě shledala jedno vozidlo, za jehož stěrač umístila výzvu pro nepřítomného řidiče.

Šest minut po desáté hodině vyjeli strážníci na základě telefonického oznámení na Masarykovo náměstí, kde na parkovacích místech vyhrazených pro vozidla invalidů stály automobily bez příslušného označení. Hlídka na tato dvě vozidla umístila výzvy pro nepřítomné řidiče.

Ve 14.04 hodin kontaktoval městskou policii občan s tím, že v Lázeňské ulici je špatná průjezdnost. Hlídka tuto ulici prověřila, avšak protiprávní jednání řidičů tam nezaregistrovala.

Po patnácté hodině požádala strážníky o spolupráci Policie ČR, neboť bylo třeba prověřit oznámení obyvatelky ubytovny v Moravské ulici o krádeži cigaret. Hlídka tuto ženu kontaktovala, avšak následně vyšlo najevo, že v uvedené věci k protiprávnímu jednání nedošlo.

Deset minut před devatenáctou hodinou bylo oznámeno prostřednictvím linky 156, že ve Filištínské ulici stojí na vyhrazených parkovacích místech automobily bez příslušného označení. Hlídka tuto ulici prověřila a následně za stěrače čtyř vozidel umístila výzvy pro nepřítomné řidiče.

Ve 20.58 hodin byli strážníci přivoláni na Všehrdovo náměstí, jelikož i tam na vyhrazených parkovacích místech stály automobily bez příslušného označení. Hlídka na tato dvě vozidla umístila výzvy pro nepřítomné řidiče.

Sedm minut po dvacáté druhé hodině obdržela městská policie informaci o tom, že na parkovišti u supermarketu na Palackého třídě leží ve vozovce zřejmě opilý muž. Strážníci v tomto ležícím člověku zjistili místního muže, jenž jevil známky požití alkoholu. Protože se dotyčný člověk choval agresivně a zasahující hlídku se pokusil fyzicky napadnout, strážníci na jeho horní končetiny přiložili služební pouta a muže podrobili orientační dechové zkoušce s naměřenou hodnotou 3,47 promile alkoholu. Vzhledem k této skutečnosti byl muž dopraven na vyšetření do nemocnice, kde službu konající lékař rozhodl o jeho umístění do Protialkoholní záchytné stanice v Pardubicích, kam byl hlídkou dopraven a v pořádku předán do péče personálu.

Přesně o půlnoci upozornil strážníky občan na to, že v ulici Za Pivovarem slyší hlasitou hudbu, jež vychází z blíže neurčeného místa v sídlišti U Stadionu. Hlídka tuto informaci prověřila a následně shledala, že uvedený hluk vycházel z rodinného domu v Novoměstské ulici, kde v té době již byla přítomna hlídka PČR a celou událost řešila.

O dvě minuty později kontaktoval městskou policii občan s tím, že v sídlišti Na Špici stojí automobil bez příslušného označení na vyhrazeném parkovacím místě určeném pro vozidlo invalidy. Hlídka na toto vozidlo umístila výzvu pro nepřítomného řidiče.

Před jednou hodinou ranní se na strážníky obrátil místní obyvatel s tím, že směrem z ulice Obce Ležáků slyší znít hlasitou hudbu, jež ruší noční klid. Hlídka shledala, že hlasitá hudba vycházela z jednoho z rodinných domů stojících v uvedené ulici. Před příjezdem strážníků jeho obyvatelé znějící hudbu vypnuli. Hlídka je kontaktovala a po vyřešení přestupku odjela.


Důležitá telefonní čísla

156 - tísňová linka městské policie

469 657 826 - běžná telefonní linka
 

150 - Hasičský záchranný sbor

155 - Zdravotnická záchranná služba

158 -  Policie České republiky

Časté dotazy

Zřizovatel

Město Chrudim

Užitečné odkazy

Registrace psa do systému ČIPES
 
 CEREK           Sportovní areály města Chrudim
Útulek Chrudim      Záchranná stanice živočichů a ekocentrum Pasíčka
    Policie ČR         Informační centrum
      
 

© 2020, Město Chrudim – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na WebArchitect | SEO a internetový marketing

Nahoru ↑