Události ze dne 29.6.2016

30.06.2016 11:44

V 9.44 hodin oznámila na linku 156 ostraha supermarketu na Palackého třídě, že v jejich prodejně došlo ke krádeži zboží. Na místě se nacházela podezřelá žena s bydlištěm v Lukavici, která se doznala, že jednala s úmyslem zboží nezaplatit. Strážníci vyřešili přestupek proti majetku uložením blokové pokuty.

Po desáté hodině vyjela hlídka do Fibichovy ulice, kde podle telefonického oznámení leží u konkrétního domu na trávě muž. Zde strážníci zastihli muže z Chrudimi, který uvedl, že pouze odpočívá. Jelikož byl orientován místem i časem a zdravotně byl v pořádku, odešel z místa sám.

Před půl jednou odpoledne byla hlídka opět přivolána do supermarketu na Palackého třídě, kde znova došlo ke krádeži zboží. Tentokrát byla osobou podezřelou z krádeže žena s bydlištěm ve Vojnově Městci. Jelikož se ke krádeži doznala, vyřešili strážníci přestupek na místě blokovou pokutou.

Pět minut po půl druhé obdržela městská policie telefonické oznámení od občana, že v okolí vlakového nádraží v Medlešicích pobíhá labrador. Hlídka prověřila nádraží i široké okolí, ale volně pobíhající pes nebyl zaregistrován.

Po čtvrt na čtyři byla hlídka přivolána na Tyršovo náměstí, kde se nachází špatně zaparkovaná vozidla, která brání v průjezdu dalším automobilům. Na místě bylo zjištěno, že jsou zde dvě nesprávně zaparkovaná vozidla. Za stěrač prvního z nich byla umístěna výzva pro nepřítomného řidiče. Ke druhému automobilu se dostavil řidič, jemuž hlídka uložila blokovou pokutu.

V 15.21 hodin oznámil na linku 156 vedoucí prodejny potravin ve Škroupově ulici, že u nich došlo ke krádeži zboží. Podezřelým byl v tomto případě mladík ze Svobodných Hamrů, kterému za přestupek proti majetku strážníci uložili blokovou pokutu.

Krátce po půl páté požádala na lince 156 výpravčí ČD o prověření sdělení strojvedoucího, jenž v Májově na železničním mostě zaregistroval několik dětí, které pokládaly na koleje nějaké předměty. Na kolejích hlídka nalezla rozjeté kameny, ale žádné děti se již v okolí nenacházely. Poznatek byl telefonicky předán výpravčí.

Ve 21 hodin bylo občanem oznámeno, že v ulici Čs. armády stojí zaparkovaný osobní automobil, který má otevřené okno u místa spolujezdce a u vozidla se nikdo nenachází. Následnou lustrací se hlídce podařilo zjistit majitelku vozidla a kontaktovat ji v místě bydliště. Když se majitelka dostavila k automobilu, nejprve provedla kontrolu interiéru a poté vozidlo zabezpečila.


Důležitá telefonní čísla

156 - tísňová linka městské policie

469 657 826 - běžná telefonní linka

150 - Hasičský záchranný sbor

155 - Zdravotnická záchranná služba

158 -  Policie České republiky

Časté dotazy

Zřizovatel

Město Chrudim

Užitečné odkazy

 CEREK           Sportovní areály města Chrudim
Útulek Chrudim      Záchranná stanice živočichů a ekocentrum Pasíčka
    Policie ČR         Informační centrum
      
 

© 2019, Město Chrudim – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na WebArchitect | SEO a internetový marketing

Nahoru ↑