Události ze dne 29.8.2016

30.08.2016 09:30

V 9.17 hodin se na strážníky obrátil prostřednictvím linky 156 zahrádkář, který zjistil, že někdo poškodil oplocení zahrádkářské kolonie nad Plochou dráhou. Hlídka na místě shledala, že pachatel rozstřihl pletivový plot na dvě části. Podle oznamovatele předběžně vše nasvědčuje tomu, že k dalším škodám na majetku v areálu zahrádkářské kolonie nedošlo. Strážníci událost zadokumentovali a provedli šetření, při kterém se nepodařilo zjistit osobu možného pachatele. Z tohoto důvodu bude celá věc předána přestupkové komisi při MěÚ v Chrudimi k dořešení.

Po šestnácté hodině požádala telefonicky o příjezd hlídky žena, která právě v Malecké ulici odchytla volně pobíhajícího psa většího vzrůstu. Na místě strážníci převzali od oznamovatelky psa plemene malamut, který neměl evidenční známku, ani obojek. Zvíře bylo následně převezeno služebním vozidlem do útulku v Sečské ulici, kde bylo v pořádku umístěno do připraveného kotce.

Krátce po osmnácté hodině oznámila na linku 156 pracovnice supermarketu v ulici SNP, že v jejich prodejně došlo ke krádeži zboží. Zde se nacházela podezřelá žena z Rosic, která na prodejní ploše použila nabízenou kosmetiku, kterou po použití vrátila zpět do prodejního stojanu. Jelikož se uvedené zboží stalo neprodejným a supermarketu tím vznikla škoda, pracovník ostrahy nechal přivolat městskou policii. Strážníci událost zadokumentovali. O tom, zda žena jednala úmyslně, či se jednalo o nedopatření, bude rozhodovat přestupková komise při MěÚ v Chrudimi, kam bude celá věc předána včetně kamerového záznamu z prodejny.

Ve 22.48 hodin obdržela městská policie telefonické oznámení na lince 156, že v ulici Čs. partyzánů sedí omladina, která křičí a ruší noční klid. Hlídka prověřila uvedené místo i okolí, ale hlučnou mládež nikde nezaregistrovala.


Důležitá telefonní čísla

156 - tísňová linka městské policie

469 657 826 - běžná telefonní linka

150 - Hasičský záchranný sbor

155 - Zdravotnická záchranná služba

158 -  Policie České republiky

Časté dotazy

Zřizovatel

Město Chrudim

Užitečné odkazy

 CEREK           Sportovní areály města Chrudim
Útulek Chrudim      Záchranná stanice živočichů a ekocentrum Pasíčka
    Policie ČR         Informační centrum
      
 

© 2019, Město Chrudim – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na WebArchitect | SEO a internetový marketing

Nahoru ↑