Události ze dne 29.9.2016

30.09.2016 13:20

Po půl desáté dopolední prověřovali strážníci telefonické oznámení o volně pobíhajícím psovi, který se měl pohybovat v okolí chrudimské nemocnice. Provedenou kontrolou nebyl žádný pes nalezen.

V 9.38 hodin oznámila žena na linku 156, že v MŠ Strojařů nalezli na zahradě zraněného ptáka. Hlídka na místě zjistila, že se jedná o kavku. Ta byla umístěna do přepravního boxu a převezena na služebnu městské policie, kde však bohužel o několik desítek minut později uhynula. Následně byla předána na veterinární kliniku k odborné likvidaci.

V 9.59 hodin přijali strážníci na lince 156 oznámení o parkování vozidel v zákazu stání ve Václavské ulici. Hlídka na uvedeném místě zaregistrovala celkem šest dopravních přestupků, kdy na vozidla byly umístěny výzvy pro nepřítomné řidiče.

V 10.23 hodin oznámila ostraha prodejny Tesco, že v prodejně zadrželi osobu podezřelou z krádeže zboží. Šetřením na místě bylo zjištěno, že muž rumunské národnosti odcizil v prodejně jeden pár obuvi, a to tak, že si vyzul své staré boty, které zde nechal a obul si nové a pokusil se s nimi odejít z prodejny. Muž se hlídce ke svému jednání doznal. Za přestupek krádeže mu byla uložena bloková pokuta.

Ve 13.01 hodin vyjížděla hlídka do Čáslavské ulice, kde má dle oznámení u domu č. p. 1160 parkovat vozidlo na vodorovném dopravním značení. Lustrací byla zjištěna majitelka vozidla, která se dostavila na místo a s vozidlem odjela. Přestupek byl se ženou vyřešen uložením blokové pokuty.

V 15.33 hodin přijali strážníci oznámení o ležícím muži, který se měl nacházet na Palackého třídě naproti poliklinice. Hlídka na uvedeném místě zjistila, že se jedná o osobu s trvalým pobytem v Chrudimi. Muž byl orientován místem i časem, bez zjevných zranění, schopen samostatné chůze. Hlídce uvedl, že si chtěl pouze odpočinout a při tom usnul. Z místa následně v pořádku odešel.

V 19.50 hodin oznámil jeden z řidičů, že se na obchvatu města poblíž kruhového objezdu u Medlešic pohybuje muž, který skáče do vozovky. Strážníci provedli kontrolu uvedené lokality a širšího okolí, muž však nebyl nalezen.


Důležitá telefonní čísla

156 - tísňová linka městské policie

469 657 826 - běžná telefonní linka

150 - Hasičský záchranný sbor

155 - Zdravotnická záchranná služba

158 -  Policie České republiky

Časté dotazy

Zřizovatel

Město Chrudim

Užitečné odkazy

 CEREK           Sportovní areály města Chrudim
Útulek Chrudim      Záchranná stanice živočichů a ekocentrum Pasíčka
    Policie ČR         Informační centrum
      
 

© 2019, Město Chrudim – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na WebArchitect | SEO a internetový marketing

Nahoru ↑