Události ze dne 30.12.2015

02.01.2016 10:20

Po desáté hodině ranní prověřovali strážníci oznámení o bezdomovcích, kteří mají ve Svěchyňově ulici převracet kontejnery a dělat zde nepořádek. Hlídka na uvedeném místě zastihla tři místní bezdomovce, kteří postávali u kontejnerů. Kontejnery byly neporušené, stály na svém místě, žádný nepořádek okolo nich nebyl zjištěn. Bezdomovci následně z místa odešli.

V 13.13 hodin bylo na linku 156 přijato oznámení o volně pobíhajícím psovi, který se má pohybovat u křižovatky ulic Malecká a Družstevní. Oznámení bylo operačním důstojníkem předáno pracovnici útulku, která o chvíli později volala zpět a sdělila, že psa se jim nepodařilo odchytit.

Druhé oznámení o volně pobíhajícím psovi přijali strážníci před druhou hodinou odpolední. Tentokrát měl pes běhat v ulici Koželužská. V uvedené ulici čekala na hlídku oznamovatelka, která strážníkům sdělila, že psa sama odchytla. Strážníci psa od oznamovatelky převzali a převezli ho do chrudimského útulku. Jednalo se o hrubosrstého jezevčíka s obojkem, na kterém byla známka s telefonním kontaktem na majitele. Hlídka tedy majitele o celé věci vyrozuměla, ten přislíbil, že si psa v útulku vyzvedne.

V 19.52 hodin přijali strážníci oznámení o ležícím muži v ulici Na Rozhledně, poblíž bývalé vojenské ubytovny. Na místě byl hlídkou zjištěn muž z Duban, který hlídce sdělil, že se cítí po zdravotní stránce v pořádku, byl orientován místem i časem, schopen samostatné chůze. Na žádost muže byl telefonicky kontaktován jeho syn, který se dostavil na místo a otce si od strážníků v pořádku převzal.

Před půl desátou večerní oznámil anonym na linku 156, že v ulici Hradištní parkují vozidla na chodníku. Hlídka provedenou kontrolou zjistila pouze jedno vozidlo parkující na chodníku. Věc byla následně vyřešena umístěním výzvy pro nepřítomného řidiče vozidla.


Důležitá telefonní čísla

156 - tísňová linka městské policie

469 657 826 - běžná telefonní linka

150 - Hasičský záchranný sbor

155 - Zdravotnická záchranná služba

158 -  Policie České republiky

Časté dotazy

Zřizovatel

Město Chrudim

Užitečné odkazy

 CEREK           Sportovní areály města Chrudim
Útulek Chrudim      Záchranná stanice živočichů a ekocentrum Pasíčka
    Policie ČR         Informační centrum
      
 

© 2019, Město Chrudim – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na WebArchitect | SEO a internetový marketing

Nahoru ↑