Události ze dne 30.12.2016

02.01.2017 14:31

V 9.44 hodin oznámil na linku 156 občan, že na jedné ze světelných křižovatek na Palackého třídě nefunguje semafor, neboť nebliká ani přerušované světlo oranžové barvy. Tato informace byla telefonicky předána příslušnému pracovníkovi technických služeb, který se dostavil na místo a zařízení restartoval. Poté byl semafor plně funkční.

Před půl druhou obdržela městská policie telefonická oznámení o volně pobíhajícím psovi, který se pohyboval na silničním obchvatu města, a to v blízkosti sjezdu směrem k obci Vestec. Jednomu z oznamovatelů se podařilo tohoto psa většího vzrůstu odchytit, takže společně vyčkali na příjezd hlídky. Na místo se zároveň dostavila majitelka psa, která srážníkům uvedla, že svého psa venčila na vodítku, ale po výbuchu petardy se pes lekl, vytrhl se i s vodítkem a odběhl neznámo kam. Po tomto vysvětlení majitelka svého psa v pořádku odvedla.

Krátce před půl čtvrtou se na strážníky obrátil telefonicky obyvatel obce Kunčí, neboť se k němu zaběhl neznámý pes plemene jezevčík, který měl nasazen obojek i s vodítkem. Hlídka tohoto psa převezla služebním vozidlem do dvora MěÚ ve Slatiňanech, kde bylo zvíře v pořádku umístěno do připraveného kotce. O umístění psa byl informován příslušný pracovník MěÚ.

V 16.32 hodin byli strážníci přivoláni na Podhůru, kde poblíž rozhledny Bára žena odchytla volně pobíhajícího psa plemene labrador. Strážníci tohoto psa bez evidenční známky umístili do útulku v Sečské ulici.

Před devatenáctou hodinou oznámila na linku 156 žena, že v Čáslavské ulici se u konkrétního domu nacházejí dva malí volně pobíhající psi a jejich majitel se v okolí nenachází. Hlídka na uvedeném místě tyto psy nezaregistrovala, proto následně prověřila okolí, avšak s negativním výsledkem.


Důležitá telefonní čísla

156 - tísňová linka městské policie

469 657 826 - běžná telefonní linka

150 - Hasičský záchranný sbor

155 - Zdravotnická záchranná služba

158 -  Policie České republiky

Časté dotazy

Zřizovatel

Město Chrudim

Užitečné odkazy

 CEREK           Sportovní areály města Chrudim
Útulek Chrudim      Záchranná stanice živočichů a ekocentrum Pasíčka
    Policie ČR         Informační centrum
      
 

© 2019, Město Chrudim – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na WebArchitect | SEO a internetový marketing

Nahoru ↑