Události ze dne 30.6.2016

01.07.2016 10:53

Krátce po osmé hodině ranní oznámila strážníkům na linku 156 žena, že v rybníčku v Městském parku není téměř žádná voda a ryby, které se tam nachází, jsou ohroženy na životě. Tato informace byla telefonicky předána příslušné pracovnici městského úřadu, která přislíbila, že oznámení prověří a učiní potřebné kroky.

V deset hodin byla hlídka telefonicky přivolána na parkoviště u rozhledny Bára, kde občan zjistil, že u zaparkovaného automobilu jsou ponechány v zámku dveří klíče a poblíž se nikdo nenachází. Strážníci po příjezdu na místo převzali od oznamovatele klíče od automobilu, který tento muž nejprve uzamkl. Na uvedené vozidlo byl umístěn vzkaz pro řidiče, kde se jeho klíče nacházejí. Když se později dostavil na místo, telefonicky přivolal strážníky a ti mu na parkovišti klíče předali.

Před polednem upozornil strážníky na tísňové lince řidič autobusu, že v Tovární ulici se v prostoru autobusové zastávky nachází nesprávně zaparkovaný automobil. Na místo vyjela hlídka, která za stěrač tohoto vozidla umístila výzvu pro nepřítomného řidiče.

O půl jedné se dostavil na služebnu městské policie muž a oznámil, že před restaurací na Masarykově náměstí stojí nesprávně zaparkovaný automobil. Na místo vyjela hlídka, ale automobil uvedený v oznámení se zde již nenacházel.

Ve 14.30 hodin požádalo strážníky o spolupráci OO PČR v Chrudimi - v okolí Resselova náměstí se právě pohybuje dvojice muž a žena, přičemž je pravděpodobné, že muž je osobou hledanou policií a je tedy třeba zjistit jeho totožnost. Hlídka muže vyzvala k prokázání totožnosti, kdy vyšlo najevo, že se podezření potvrdilo a skutečně se jedná o osobu v pátrání. Strážníci muže z Tisovce předvedli na OO PČR v Chrudimi, kde si jej převzali policisté.

Po půl deváté večer vyjela hlídka na základě telefonického oznámení do ulice SNP, kde se v jednom z tamních supermarketů nachází opilý muž, který tam pokřikuje a nechce prodejnu opustit. Hlídka na místě zastihla muže ze Slovenska, který byl v mírně podnapilém stavu, avšak orientován místem i časem. Následně muž prodejnu opustil.


Důležitá telefonní čísla

156 - tísňová linka městské policie

469 657 826 - běžná telefonní linka

150 - Hasičský záchranný sbor

155 - Zdravotnická záchranná služba

158 -  Policie České republiky

Časté dotazy

Zřizovatel

Město Chrudim

Užitečné odkazy

 CEREK           Sportovní areály města Chrudim
Útulek Chrudim      Záchranná stanice živočichů a ekocentrum Pasíčka
    Policie ČR         Informační centrum
      
 

© 2019, Město Chrudim – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na WebArchitect | SEO a internetový marketing

Nahoru ↑