Události ze dne 30.9.2016

03.10.2016 13:02

Ve čtvrt na deset dopoledne obdržela městská policie telefonické oznámení o špatném parkování v Lázeňské ulici. Strážníci na místě shledali tři nesprávně zaparkované automobily. Jednalo se o vozidla pracovníků stavby, kteří automobily ihned přeparkovali.

Před tři čtvrtě na dvanáct požádal telefonicky o příjezd strážníků obyvatel Lupáčovy ulice, kterého v nedávné době pokousal pes jeho souseda. Jelikož majitel tohoto psa oznamovateli nedoložil očkovací průkaz svého psa, jak původně přislíbil, pokousaný muž žádá pomoc hlídky. Další šetření celé události oznamovatel nežádal, neboť k pokousání došlo jeho vlastní chybou, přestože pes jeho souseda byl řádně zajištěn. Majitel psa strážníkům sdělil, že jeho pes je řádně očkován a dodal, že očkovací průkaz psa předloží svému sousedovi dne 1. 10. 2016. Toto ověří strážník, který zkontaktuje oznamovatele.

Ve 12.15 hodin požádal strážníky telefonicky o spolupráci operační důstojník PČR, a to ve věci pátrání po osobě. Městská policie následně obdržela popis muže, který je diabetik, užívá antidepresiva a mohl by se nacházet v okolí plaveckého areálu. Strážníci společně s hlídkami PČR prověřili uvedenou lokalitu. Následně byl hledaný muž nalezen policií a pátrání bylo ukončeno.

Po patnácté hodině oznámila na linku 156 pracovnice supermarketu na Palackého třídě, že před vchodem do jejich prodejny leží místní bezdomovec. Jelikož byl tento z Chrudimi už silně pod vlivem alkoholu a nebyl orientován místem, ani časem, strážníci provedli orientační dechovou zkoušku na alkohol, při které byla tomuto muži naměřena hodnota 2,54 promile alkoholu v dechu. Poté byl muž převezen na vyšetření do nemocnice, kde službu konající lékař rozhodl o jeho převozu a umístění do Protialkoholní záchytné stanice v Pardubicích, kam byl muž převezen služebním vozidlem a kde byl v 15.45 hodin v pořádku předán strážníky personálu stanice.

Okolo půl čtvrté obdrželi strážníci ústní oznámení od občana, že v Rubešově ulici se nachází odstavené vozidlo bez registrační značky. Strážníkům se podařilo zjistit majitele tohoto vozidla, kterého následně kontaktovali v místě jeho bydliště. Tento hlídce přislíbil, že vozidlo z místa odstraní.

V 15.43 hodin oznámila na linku 156 žena, že v Tovární ulici se nacházejí dva místní bezdomovci, muž a žena. Žena muže okradla a odcizila mu jeho peníze. Hlídka na uvedeném místě zjistila muže z Chrudimi a ženu s bydlištěm v Luži. Muž strážníkům uvedl, že okraden v žádném případě nebyl a přítomné ženě pouze vracel peníze, které mu před časem půjčila na nákup. Vše je v pořádku a po hlídce tedy nic nepožaduje.

Několik minut po šestnácté hodině přijali strážníci telefonické oznámení na lince 156, ve kterém oznámila občanka, že v ulici Víta Nejedlého leží před konkrétním domem bezdomovec, kterého se jí nepodařilo vzbudit. Následně žena dodala, že tento muž se právě vzbudil, ale sedí na místě. Cestou hlídka obdržela informaci, že uvedený muž vstal a odešel směrem do Škroupovy ulice. Strážníci tedy prověřili uvedenou lokalitu, ale tento muž nebyl nikde zaregistrován.

Krátce před devatenáctou hodinou vyjeli strážníci do Topolské ulice, kde podle telefonického oznámení ležel na tamní autobusové zastávce opilý muž. Na místě sdělil hlídce přítomný oznamovatel, že muž se pokoušel vstát, což skončilo pádem, kterým si muž způsobil tržnou ránu nad obočím, proto oznamovatel přivolal na místo zdravotníky. Po chvíli se na místo dostavila posádka RZS, která převezla sanitním vozem muže z Chrudimi do nemocnice.

Ve 22 hodin se na strážníky obrátil prostřednictvím tísňové linky muž, který oznámil, že u okružní křižovatky poblíž nemocnice vrávorá na vozovce žena. Na místo vyjela hlídka, která  ženu nikde nezaregistrovala.


Důležitá telefonní čísla

156 - tísňová linka městské policie

469 657 826 - běžná telefonní linka

150 - Hasičský záchranný sbor

155 - Zdravotnická záchranná služba

158 -  Policie České republiky

Časté dotazy

Zřizovatel

Město Chrudim

Užitečné odkazy

 CEREK           Sportovní areály města Chrudim
Útulek Chrudim      Záchranná stanice živočichů a ekocentrum Pasíčka
    Policie ČR         Informační centrum
      
 

© 2019, Město Chrudim – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na WebArchitect | SEO a internetový marketing

Nahoru ↑