Události ze dne 3.10.2016

04.10.2016 13:24

Hned dvakrát vyjížděli chrudimští strážníci okolo půl desáté prověřit oznámení o špatném parkování. Nejprve do Topolské ulice, kde mělo stát vozidlo na autobusové zastávce, v druhém případě na Tyršovo náměstí, kde dvě vozidla ztěžovala průjezd ostatních vozidel. V Topolské ulici nebylo registrováno žádné porušení dopravních předpisů, na Tyršově náměstí byly na vozidla umístěny dvě výzvy pro nepřítomné řidiče.

Ve 12.10 hodin oznámila pracovnice prodejny Kaufland, že se v prodejně nachází skupina osob, které se zde opakovaně dopouštěly krádeží. Do prodejny byla vyslána hlídka strážníků, která  zjistila, že skupina osob v prodejně opět odcizila zboží, tentokrát v hodnotě převyšující dva tisíce korun. Jedna z osob zůstala v prodejně, další osoby, dva muži a jedna žena, z prodejny utekly. Do okolí prodejny byli ihned vysláni další strážníci, kteří obdrželi podrobný popis osob. Jednoho muže se vzápětí podařilo nalézt v ulici Generála Uchytila. Po chvíli k místu, kde se nacházela hlídka, přicházel další muž odpovídající popisu. Jakmile hlídku uviděl, začal utíkat směrem k nákupnímu centru Family, kde pokračoval dále přes parkoviště. I za pomoci duchapřítomného občana byl muž strážníkem dostižen před prodejnou Sportisimo. Zde byl sveden na zem a za použití hmatů, chvatů mu byla přiložena služební pouta. Poslední z hledané trojice, mladá žena, byla hlídkou městské policie nalezena opět v blízkosti Family centra. Jelikož bylo hlídce známo, že tyto osoby jsou hledány Policií ČR, byla na místo přivolána hlídka PČR, která si celou věc převzala k dalšímu šetření.

Ve 13.50 hodin přijali strážníci oznámení o špatném parkování v ulici Václavská. Jak oznamovatel uvedl, vozidlo značky Volkswagen parkovalo již delší dobu před jeho vraty. Strážníci na místě zjistili řidiče uvedeného vozidla, který se následně dostavil k vozidlu a přeparkoval. Přestupek s ním byl vyřešen uložením blokové pokuty.

Další výjezd strážníků se odehrál před druhou hodinou odpolední, kdy se dle oznámení měl na Zlaté stezce nacházet hnědý kufr. V době příjezdu hlídky se na místo nálezu dostavil majitel kufru, který uvedl, že si ho zde zapomněl. Po nezbytných úkonech si muž kufr převzal a provedl jeho kontrolu. Nic z jeho obsahu se neztratilo.

Ve 22.52 hodin oznámila žena na linku 156, že na oddělení urologie leží na lavičce bezdomovec. Hlídka o chvíli později zjistila, že se jedná o bezdomovce s trvalým pobytem v Nasavrkách. Muž nebyl orientován místem ani časem, nebyl schopen samostatné chůze. Na hlavě měl drobnou tržnou ránu. Dechovou zkouškou bylo muži naměřeno 3,25 promile alkoholu. Následně byl muž dopraven na interní příjem, kde lékař po ošetření tržné rány rozhodl o jeho převozu a umístění na protialkoholní záchytnou stanici. Tam byl muž v pořádku předán v 0.15 hodin.


Důležitá telefonní čísla

156 - tísňová linka městské policie

469 657 826 - běžná telefonní linka

150 - Hasičský záchranný sbor

155 - Zdravotnická záchranná služba

158 -  Policie České republiky

Časté dotazy

Zřizovatel

Město Chrudim

Užitečné odkazy

 CEREK           Sportovní areály města Chrudim
Útulek Chrudim      Záchranná stanice živočichů a ekocentrum Pasíčka
    Policie ČR         Informační centrum
      
 

© 2019, Město Chrudim – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na WebArchitect | SEO a internetový marketing

Nahoru ↑