Události ze dne 3.10.2019

04.10.2019 09:06

V 7.23 hodin oznámila žena na linku 156, že v ulici Dr. Peška volně pobíhá pes. Strážníci psa na místě odchytli a následně jej převezli jeho majiteli. Přestupek v podobě porušení vyhlášky města byl řešen uložením pokuty v příkazním řízení na místě.

Krátce po půl osmé ranní přijali strážníci oznámení o bezdomovci, který měl na autobusové zastávce na Palackého třídě obtěžovat kolemjdoucí. Po příjezdu hlídky si muž stěžoval na silné bolesti nohou a celý se třásl. Na místo tak byla přivolána RZS, jejíž posádka muže převezla do místní nemocnice.

V 8.20 hodin se na městskou policii obrátil muž se sdělením, že má před poštou na Resselově náměstí konflikt s mužem, kterému nechtěně shodil jízdní kolo. Strážníci na místě jednali s oběma muži, kteří si za přítomnosti strážníků celý incident vysvětlili. Dalšího řešení ze strany městské policie tak nebylo třeba.

Následně se hlídka přesunula do ulice U Stadionu kvůli oznámení, že u domu čp. 703 je na smrku prasklá větev a hrozí její pád. Strážníci o celé věci ihned informovali odpovědnou pracovnici z úseku údržby zeleně městského úřadu.

V 11.40 hodin oznámil pracovník ostrahy prodejny Billa, že v prodejně zadrželi osobu podezřelou z krádeže zboží. Na místě bylo zjištěno, že mladá žena z Křižanovic odcizila v prodejně zboží v celkové hodnotě 360 Kč. Jelikož se ke svému jednání doznala, byl s ní přestupek krádeže vyřešen uložením pokuty v příkazním řízení na místě.

Krátce po půl druhé odpolední řešili strážníci oznámení o parkování vozidla v protisměru vFilištínské ulici. Při příjezdu hlídky na místo se k vozidlu dostavil jeho řidič, který ihned přeparkoval. Věc byla řešena domluvou.

V 15.22 hodin oznámila žena na linku 156, že na Palackého třídě běhá po parkovišti zakrslý králík. Králík byl hlídkou spatřen, nepodařilo se jej však odchytnout.

Před půl čtvrtou odpolední vyjížděla hlídka do Markovic, kde měl v ulicích Sadová a Sportovní volně pobíhat pes. V době příjezdu hlídky se pes již vracel na pozemek, odkud utekl. Po poučení majitele psa byla věc řešena domluvou.

V 20.28 hodin přijal operační důstojník městské policie oznámení o parkování vozidla před vjezdem do garáže, a to vSvěchyňově ulici. Po příjezdu na místo bylo zjištěno, že se zde vozidlo již nenachází.


Důležitá telefonní čísla

156 - tísňová linka městské policie

469 657 826 - běžná telefonní linka
 

150 - Hasičský záchranný sbor

155 - Zdravotnická záchranná služba

158 -  Policie České republiky

Časté dotazy

Zřizovatel

Město Chrudim

Užitečné odkazy

 CEREK           Sportovní areály města Chrudim
Útulek Chrudim      Záchranná stanice živočichů a ekocentrum Pasíčka
    Policie ČR         Informační centrum
      
 

© 2020, Město Chrudim – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na WebArchitect | SEO a internetový marketing

Nahoru ↑