Události ze dne 31.3.2016

01.04.2016 09:36

V 10.27 hodin oznámil občan na linku 156, že v ulici V Hliníkách několik vozidel porušuje dopravní značení B28. Strážníci zde o chvíli později zaznamenali celkem tři špatně parkující vozidla. Se dvěma řidiči byl přestupek na místě vyřešen uložením blokové pokuty, na třetí vozidlo byla umístěna výzva pro nepřítomného řidiče.

V 10.39 hodin přijali strážníci oznámení o tom, že na parkovišti u prodejny Penny Market zablokovala parkující vozidla automobil oznamovatele a ten nemůže z místa odjet. Oznámení bylo na místě vyřešeno uložením jedné blokové pokuty a umístěním jedné výzvy za stěrač vozidla.

V 12.11 hodin prověřovali strážníci oznámení o výskytu bezdomovců na autobusové zastávce na Palackého třídě. Strážníci na uvedené zastávce nalezli tři osoby, nejednalo se však o bezdomovce. Žádné přestupkové jednání nebylo na místě zjištěno.

V 15.56 hodin bylo na linku 156 oznámeno, že na železničním přejezdu v ulici Pardubická jsou porouchané závory a červená signalizační světla. Strážníci provedenou kontrolou žádnou poruchu nezaznamenali, přesto však vyrozuměli výpravčího ČD, který na místo vyslal poruchový vůz.

V 18.42 hodin oznámila pracovnice obchodního domu Kaufland, že v prodejně zadrželi osoby podezřelé z krádeže zboží. Strážníci na místě zjistili, že dva muži z Kostěnic a Hrochova Týnce odcizili v prodejně zboží v celkové hodnotě 84,90 Kč. Za přestupek krádeže byla oběma mužům na místě uložená bloková pokuta. Odcizené zboží bylo vráceno zpět do prodeje.

Před osmou hodinou večerní vyjížděli strážníci do ulice Revoluční, kde žena nalezla a následně odchytla zraněnou poštolku. Hlídka poštolku od ženy převzala a převezla ji na služebnu městské policie. Následně byl vyrozuměn pracovník záchranné stanice Pasíčka, který přislíbil, že si poštolku vyzvedne následující den.

V 20.44 hodin oznámil majitel hotelu Centrál, že mají problém s mužem, který není v hotelu ubytován a i přes upozornění jej odmítá opustit. Hlídka na místě zjistila, že se jedná o muže z Chrudimi, který byl dříve v hotelu ubytován, a přestože nemá zaplaceno další ubytování, domáhá se přidělení pokoje. Vzhledem ke zjištěným skutečnostem byl muž hlídkou z hotelu vykázán.


Důležitá telefonní čísla

156 - tísňová linka městské policie

469 657 826 - běžná telefonní linka

150 - Hasičský záchranný sbor

155 - Zdravotnická záchranná služba

158 -  Policie České republiky

Časté dotazy

Zřizovatel

Město Chrudim

Užitečné odkazy

 CEREK           Sportovní areály města Chrudim
Útulek Chrudim      Záchranná stanice živočichů a ekocentrum Pasíčka
    Policie ČR         Informační centrum
      
 

© 2019, Město Chrudim – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na WebArchitect | SEO a internetový marketing

Nahoru ↑