Události ze dne 3.5.2016

04.05.2016 09:55

Po osmé hodině ranní se dostavila na služebnu MP žena, která strážníkům oznámila, že u jejího obchodu v Havlíčkově ulici někdo rozbil výlohu. Hlídka na místě celou událost zadokumentovala a provedla šetření, při kterém se nepodařilo zjistit osobu možného pachatele přestupku. Z tohoto důvodu bude následně celá věc předána na přestupkovou komisi při MěÚ v Chrudimi k dořešení.

Ve 14 hodin požádalo telefonicky strážníky o spolupráci OO PČR v Chrudimi, neboť bylo třeba prověřit informaci, podle které v restauraci v Husově ulici pracuje jako obsluha muž, který je celostátně hledaný. Hlídka při zjištění totožnosti této osoby zjistila, že se jedná o muže s bydlištěm v Pardubicích, který je skutečně celostátně hledanou osobou. Strážníci tohoto muže předvedli na OO PČR v Chrudimi, kde si jej převzala hlídka PČR k dalšímu opatření.

Před půl třetí odpoledne oznámil občan, že v Havlíčkově ulici se nachází automobil zaparkovaný před vjezdem. Hlídka uložila řidiči nesprávně zaparkovaného vozidla blokovou pokutu a ten následně automobil přeparkoval.

Ve 14.37 hodin byli strážníci přivoláni na Palackého třídu, kde se podle telefonického oznámení na lince 156 nacházejí v prostoru autobusové zastávky bezdomovci, kteří zde dělají nepořádek. Hlídka na uvedené zastávce zjistila dva muže a jednu ženu. Tito nejprve uklidili nepořádek, poté byli ze zastávky vykázáni.

Krátce po dvacáté hodině bylo na lince 156 přijato telefonické oznámení od strojvedoucího projíždějícího vlaku, který právě zaregistroval, že v prostoru železniční zastávky Chrudim hoří deky. Strážníci na uvedeném místě zjistili požár, který se pokusili uhasit pomocí ručního hasicího přístroje. Jelikož se hlídce nepodařilo požár zcela zlikvidovat, byl na místo telefonicky přivolán HZS, který provedl dohašení. Celá událost bude následně šetřena.


Důležitá telefonní čísla

156 - tísňová linka městské policie

469 657 826 - běžná telefonní linka

150 - Hasičský záchranný sbor

155 - Zdravotnická záchranná služba

158 -  Policie České republiky

Časté dotazy

Zřizovatel

Město Chrudim

Užitečné odkazy

 CEREK           Sportovní areály města Chrudim
Útulek Chrudim      Záchranná stanice živočichů a ekocentrum Pasíčka
    Policie ČR         Informační centrum
      
 

© 2019, Město Chrudim – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na WebArchitect | SEO a internetový marketing

Nahoru ↑