Události ze dne 3.7.2016

04.07.2016 11:25

Před desátou hodinou dopoledne byli strážníci telefonicky přivoláni do supermarketu na Palackého třídě, kde se podle oznámení zákaznice nacházejí u pokladen dva muži, kteří zde žebrají. Hlídka na místě žebrání nezaznamenala, neboť uvedení muži opustili prodejnu před jejím příjezdem a odešli neznámo kam.

Krátce po jedenácté hodině se na služebnu městské policie dostavil občan s bydlištěm Na Kopanici, který uvedl, že mezi jeho a sousedním domem procházejí dráty elektrického vedení. Jelikož někdo odstranil z těchto drátů chráničku – tzv. husí krk – provedl provizorní zajištění vedení, přesto má obavu, aby zde nedošlo k nehodě. Strážníci telefonicky kontaktovali operátora energetik, který přislíbil, že zajistí odborné provedení opravy.

V 15.06 hodin se na strážníky telefonicky obrátila ostraha supermarketu v ulici SNP, neboť od jejich prodejny právě přeběhla trojice bezdomovců k sousednímu supermarketu, kde budou pravděpodobně také prohledávat kontejnery s odpadem. U kontejnerů zastihla hlídka pouze jednoho muže z Chrudimi, který byl následně z místa vykázán.

Po půl čtvrté vyjeli strážníci do obce Topol, kde se podle telefonického oznámení nachází na návsi volně pobíhající pes plemene bígl, který je velice bojácný a nedá se odchytit. Hlídce se opakovaně nepodařilo přiblížit k tomuto psovi na dostatečnou vzdálenost, aby jej bylo možné odchytit pomocí odchytové tyče. Následně pes, který se nechoval nijak agresivně, utekl do polí.

Několik minut po sedmnácté hodině se na strážníky obrátila telefonicky ostraha hypermarketu v ulici Dr. Milady Horákové, jelikož se na jejich parkovišti pohybuje skupinka mladých lidí, která obtěžuje zákazníky. Hlídka na parkovišti zastihla partu tří mladých mužů a jednu ženu. Jednalo se o návštěvníky nedalekého hudebního festivalu, kteří byli z prostoru parkoviště vykázáni.

V 19.42 hodin se na městskou policii obrátila prostřednictvím tísňové linky žena ubytovaná v hotelu v Husově ulici, neboť do jejího pokoje leze otevřeným oknem jí známý muž. Při příjezdu hlídky na místo se neodbytný muž z Chrudimi nacházel venku před hotelem. Jak vyšlo najevo, před hotel jej vyvedl přítel oznamovatelky poté, co muž vlezl oknem do jejich společného pokoje. Když hlídka vyzvala tohoto muže, který jevil známky požití alkoholu, aby místo opustil, dočkala se pouze nadávek a urážek. Poté, co muž dokonce začal mávat končetinami proti strážníkům, došlo na použití donucovacích prostředků a agresivnímu muži byla přiložena služební pouta. Následně byla provedena orientační dechová zkouška na alkohol, při které byla muži naměřena hodnota 2 promile alkoholu v dechu. Po vyšetření v chrudimské nemocnici službu konající lékař rozhodl o převozu a umístění tohoto muže do Protialkoholní záchytné stanice v Pardubicích, kam byl muž převezen hlídkou. Personálu stanice byl v pořádku předán ve 21.20 hodin.

Čtyřicet minut po půlnoci obdrželi strážníci telefonické oznámení, že dochází k rušení nočního klidu hlasitou hudbou v Poděbradově ulici. Hlídka na místě zjistila, že hudba vychází z tamní restaurace, kde probíhá Loutkářský bál. Obsluha podniku byla vyzvána, aby hudbu neprodleně zeslabila, což bylo okamžitě učiněno. Věc byla řešena domluvou.


Důležitá telefonní čísla

156 - tísňová linka městské policie

469 657 826 - běžná telefonní linka

150 - Hasičský záchranný sbor

155 - Zdravotnická záchranná služba

158 -  Policie České republiky

Časté dotazy

Zřizovatel

Město Chrudim

Užitečné odkazy

 CEREK           Sportovní areály města Chrudim
Útulek Chrudim      Záchranná stanice živočichů a ekocentrum Pasíčka
    Policie ČR         Informační centrum
      
 

© 2019, Město Chrudim – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na WebArchitect | SEO a internetový marketing

Nahoru ↑