Události ze dne 3.9.2019

04.09.2019 18:21

V 8.56 hodin bylo oznámeno prostřednictvím linky 156, že na vyhrazených parkovacích místech na Žižkově náměstí parkuje neoprávněně automobil bez příslušné parkovací karty. Hlídka tuto informaci prověřila a následně za stěrače dvou vozidel umístila výzvy pro nepřítomné řidiče.

Několik minut před polednem požádal telefonicky o spolupráci městskou policii operátor RZS, jelikož bylo třeba prověřit oznámení o muži, jenž seděl u jednoho z domů v Husově ulici, kde hlasitě bručel a bylo tedy možné, že potřebuje lékařskou pomoc. Strážníci v tomto zjevně podnapilém, místem, ani časem neorientovaném muži zjistili obyvatele Skutče, jehož podrobili orientační dechové zkoušce na alkohol s naměřenou hodnotou 2,77 promile alkoholu. Následně byl tento člověk dopraven na vyšetření do nemocnice, kde službu konající lékař rozhodl o jeho umístění do Protialkoholní záchytné stanice v Pardubicích, kam byl dopraven hlídkou a v pořádku předán do péče personálu stanice.

Ve 12.30 hodin byli strážníci přivoláni na Resselovo náměstí, neboť tam měl nesprávně parkovat automobil. Hlídka tam zaregistrovala hned dvě vozidla, na něž umístila výzvy pro nepřítomné řidiče.

Po sedmnácté hodině upozornil městskou policii občan, že v okolí okružní křižovatky v ulici Dr. Milady Horákové volně pobíhal pes menšího vzrůstu. Při příjezdu hlídky měla již toto zvíře zajištěné jeho majitelka, jíž se před tím vysmeklo.

Ve 20.10 hodin oznámila na linku 156 řidička, že na silnici poblíž Slatiňan se u odbočky do obce Kunčí zdržoval volně pobíhající pes. Hlídka prověřila nejen uvedené místo, ale i celou lokalitu, avšak s negativním výsledkem.

O čtvrt hodiny později vyjeli strážníci na základě telefonického oznámení do Trpišova, protože tamní obyvatel odchytil volně pobíhajícího psa. Hlídka toto zvíře převzala a následně je umístila do připraveného kotce v areálu Městského úřadu ve Slatiňanech. O umístění psa byl vyrozuměn příslušný pracovník úřadu.

Ve 21.42 hodin kontaktoval městskou policii občan s tím, že byl fyzicky napaden jemu známým mužem, jenž se po útoku zmocnil jeho psa. Při příjezdu hlídky se u oznamovatele nacházeli policisté, již celou událost vzhledem k podezření ze spáchání trestného činu převzali k řešení.


Důležitá telefonní čísla

156 - tísňová linka městské policie

469 657 826 - běžná telefonní linka
 

150 - Hasičský záchranný sbor

155 - Zdravotnická záchranná služba

158 -  Policie České republiky

Časté dotazy

Zřizovatel

Město Chrudim

Užitečné odkazy

 CEREK           Sportovní areály města Chrudim
Útulek Chrudim      Záchranná stanice živočichů a ekocentrum Pasíčka
    Policie ČR         Informační centrum
      
 

© 2020, Město Chrudim – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na WebArchitect | SEO a internetový marketing

Nahoru ↑