Události ze dne 4.10.2020

05.10.2020 18:37

Před čtrnáctou hodinou se na městskou policii obrátil muž, jenž ve svém přívěsném vozíku zpozoroval odložený cizí reklamní stojan. Hlídka tento předmět u oznamovatele vyzvedla a nepoškozený jej vrátila na příslušné místo v Havlíčkově ulici.

V 16.51 hodin byli strážníci přivoláni k jedné z místních restaurací, kde občanka zpozorovala cizí odloženou peněženku s doklady. Hlídka nález vyzvedla a odevzdala do oddělení ztrát a nálezů Městského úřadu v Chrudimi.

Po sedmnácté hodině požádal městskou policii o spolupráci operační důstojník PČR, a to vzhledem k vytížení vlastních hlídek, neboť bylo třeba vyjet do ulice SNP k ženě, jež odchytla papouška. Strážníci toto zvíře převzali a prozatím je umístili na služebnu, kde je po telefonické domluvě převzal do péče přivolaný pracovník záchranné stanice živočichů.

V 18.05 hodin se na služebnu strážníků dostavil občan, jenž přišel odevzdat nalezené doklady. Hlídka je od muže převzala a poté tyto doklady odevzdala do oddělení ztrát a nálezů Městského úřadu v Chrudimi.

Pět minut po dvacáté první hodině bylo oznámeno na linku 156, že v Malecké ulici parkuje nesprávně automobil v místě s vodorovným dopravním značením žluté barvy. Hlídka za stěrač tohoto vozidla umístila výzvu pro nepřítomného řidiče.

Před jednou hodinou ranní vyjeli strážníci na základě telefonátu do sídliště Na Větrníku, neboť i tam parkoval automobil v místě s vodorovným dopravním značením žluté barvy. Také na toto vozidlo hlídka umístila výzvu pro nepřítomného řidiče.

V 5.05 hodin oznámila na linku 156 pracovnice supermarketu v ulici SNP, že u jejich prodejny odchytla zcela malé a prozatím nesoběstačné kotě. Protože se skutečně jednalo o velmi mladé zvíře, jež potřebovalo pomoc, hlídka je převzala a v pořádku umístila do útulku v Sečské ulici.


Důležitá telefonní čísla

156 - tísňová linka městské policie

469 657 826 - běžná telefonní linka
 

150 - Hasičský záchranný sbor

155 - Zdravotnická záchranná služba

158 -  Policie České republiky

Časté dotazy

Zřizovatel

Město Chrudim

Užitečné odkazy

Registrace psa do systému ČIPES
 
 CEREK           Sportovní areály města Chrudim
Útulek Chrudim      Záchranná stanice živočichů a ekocentrum Pasíčka
    Policie ČR         Informační centrum
      
 

© 2021, Město Chrudim – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na WebArchitect | SEO a internetový marketing

Nahoru ↑