Události ze dne 4.3.2016

07.03.2016 13:14

V 11.24 hodin požádala telefonicky o pomoc strážníky chrudimská veterinární lékařka, jež se právě snažila v jednom z domů na Resselově náměstí pomoci muži, kterého napadl jeho vlastní rozzuřený pes. Hlídce se podařilo agresivního psa odchytit pomocí odchytové tyče a teprve poté mohla paní doktorka dokončit lékařský zákrok.

Krátce před čtrnáctou hodinou vyjela hlídka do ulice Obce Ležáků, kde se podle telefonického oznámení na linku 156 měli nacházet tři berani mimo oplocený pozemek, čímž hrozilo nebezpečí střetu zvířat s projíždějícími vozidly. Strážníci na místě kontaktovali majitele zvířat, který je neprodleně zahnal zpět za oplocení.

V 16.46 hodin oznámil občan na lince 156, že v sídlišti U Stadionu parkuje vozidlo na žlutých klikatých čárách, což komplikuje přístup k domu. Strážníci za stěrač uvedeného automobilu umístili výzvu pro nepřítomného řidiče.

O půl desáté večer byli strážníci přivoláni opět do sídliště U Stadionu, neboť se zde podle oznámení na linku 156 prohání skupinka opilých mladíků v autě. Hlídka provedla u těchto mladíků orientační dechovou zkoušku na alkohol, při které byly osádce automobilu naměřeny pozitivní hodnoty alkoholu v dechu. Přítomní strážníci dále zjistili, že podnapilý řidič během jízdy naboural zaparkované vozidlo. Z těchto důvodů byla na místo přivolána hlídka SDN PČR, která si celou věc převzala k řešení.

V 0.40 hodin přijali strážníci telefonické oznámení na lince 156, že před diskotékou v ulici Obce Ležáků leží ve vozovce opilý muž a oznamovatel má obavu, aby jej nepřejel automobil. Strážníci, kteří se dostavili na uvedené místo, již žádnou ležící osobu na vozovce nenalezli.


Důležitá telefonní čísla

156 - tísňová linka městské policie

469 657 826 - běžná telefonní linka
 

150 - Hasičský záchranný sbor

155 - Zdravotnická záchranná služba

158 -  Policie České republiky

Časté dotazy

Zřizovatel

Město Chrudim

Užitečné odkazy

 CEREK           Sportovní areály města Chrudim
Útulek Chrudim      Záchranná stanice živočichů a ekocentrum Pasíčka
    Policie ČR         Informační centrum
      
 

© 2020, Město Chrudim – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na WebArchitect | SEO a internetový marketing

Nahoru ↑