Události ze dne 4.5.2020

11.05.2020 09:22

V 8.48 hodin oznámila pracovnice ostrahy obchodního domu Albert, že v prodejně zadrželi osobu podezřelou z krádeže zboží. Hlídka na místě zjistila, že muž z Chrudimi odcizil v obchodě zboží v celkové hodnotě 346 Kč. Jelikož se muž ke svému jednání doznal, byla mu za přestupek krádeže uložena pokuta v příkazním řízení na místě. Zboží bylo nepoškozené vráceno zpět do prodeje.

Krátce před druhou hodinou odpolední oznámil muž na linku 156, že byl se svým kamarádem v Husově ulici svědkem incidentu, při kterém měl muž fyzicky napadnout ženu. Po příjezdu hlídky na místo oznamovatel strážníkům sdělil, že viděl, jak po hádce muž strčil do ženy, která poté upadla na zem. Na závěr uvedl, že muž se ženou nyní sedí na nedaleké lavičce. Oba aktéři k incidentu uvedli, že se pouze hádali, k fyzickému napadení prý nedošlo. Žena byla bez viditelných zranění. Oba shodně uvedli, že nechtějí nic řešit.

Okolo půl desáté večerní vyjížděla hlídka do areálu průmyslové zóny, kde se měla ve staré nevyužívané požární nádrži nacházet hlučná skupinka osob. Na uvedeném místě se nacházelo pět mladíků. Ti hlídce sdělili, že se na tomto místě sešli, neboť zde mají klid na povídání. Hlídkou byli poučeni, že se nemají v těchto prostorách zdržovat. Následně z místa odešli.

Ve 23.12 hodin přijal operační důstojník městské policie oznámení o hlučné mládeži, která se měla nacházet v Michalském parku. Po příjezdu hlídky byla v parku zastižena skupina osob, která se spolu polohlasně bavila. Osoby byly hlídkou poučeny o době nočního klidu, po jednání s hlídkou z místa odešly.

Po druhé hodině ranní prověřovali strážníci oznámení, v němž oznamovatelka uvedla, že ve Střelecké ulici neznámá osoba koukala do okna domu. Hlídka provedla kontrolu uvedené ulice a přilehlého okolí, žádná osoba však nebyla nalezena.

V 5.15 hodin oznámil muž na linku 156, že v Malecké ulici parkuje vozidlo na vodorovném dopravním značení. Oznámení zde bylo vyřešeno umístěním jedné výzvy pro nepřítomného řidiče vozidla.

 

 

 


Důležitá telefonní čísla

156 - tísňová linka městské policie

469 657 826 - běžná telefonní linka
 

150 - Hasičský záchranný sbor

155 - Zdravotnická záchranná služba

158 -  Policie České republiky

Časté dotazy

Zřizovatel

Město Chrudim

Užitečné odkazy

Registrace psa do systému ČIPES
 
 CEREK           Sportovní areály města Chrudim
Útulek Chrudim      Záchranná stanice živočichů a ekocentrum Pasíčka
    Policie ČR         Informační centrum
      
 

© 2020, Město Chrudim – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na WebArchitect | SEO a internetový marketing

Nahoru ↑