Události ze dne 4.6.2016

06.06.2016 10:46

V 8.28 hodin byli strážníci přivoláni prostřednictvím tísňové linky do Husovy ulice, kde se nacházelo vozidlo zaparkované na trávě. Hlídka za stěrač takto zaparkovaného automobilu umístila výzvu pro nepřítomného řidiče.

Krátce po čtrnácté hodině požádal telefonicky strážníky o pomoc obyvatel ulice Čs. partyzánů, kterému bránil ve výjezdu ze dvora jeho domu cizí zaparkovaný automobil. Hlídka se pokusila kontaktovat majitele vozidla zaparkovaného před vjezdem v místě bydliště. To se však nepodařilo, proto byla na tento automobil umístěna výzva pro nepřítomného řidiče. V odpoledních hodinách byl přestupek s řidičem vozidla vyřešen blokovou pokutou, poté vozidlo přeparkoval.

Po půl šesté večer obdrželi strážníci další telefonické oznámení o špatném parkování. Tentokrát se jednalo o ulici Rooseveltova, kde jsou poblíž semaforu zaparkované dva automobily, které znemožňují průjezd jízdním pruhem. Při příjezdu hlídky na místo se zde již tato vozidla nenacházela.

Ve 20.22 hodin vyjeli strážníci do Čáslavské ulice, neboť pracovník bezpečnostní agentury oznámil na linku 156, že v tamní restauraci se nachází podnapilý host, který napadal ostatní přítomné osoby. Hlídka tohoto podezřelého muže, který se již v uvedené restauraci nenacházel, zastihla v sousední Olbrachtově ulici. Jelikož tento muž nemohl na výzvu strážníků žádným způsobem prokázat svoji totožnost, byl předveden na OOPČR v Chrudimi za účelem jejího zjištění. Zde vyšlo najevo, že se jedná o muže s trvalým bydlištěm v Zaječicích. Hlídka muže poučila, že jeho jednání bude zadokumentováno a postoupeno přestupkové komisi při MěÚ v Chrudimi k dořešení. Poté byl tento muž z předvedení propuštěn.

Před desátou hodinou noční požádala o příjezd hlídky obsluha restaurace v Čáslavské ulici, neboť agresivní muž se do restaurace vrátil a dělá zde nepřístojnosti. Hlídka zde zastihla opět muže ze Zaječic, který tentokrát jevil známky požití alkoholu. Z tohoto důvodu byl muž převezen služebním vozidlem na vyšetření do chrudimské nemocnice. Přestože odmítl provedení orientační dechové zkoušky na alkohol, službu konající lékař rozhodl o jeho převozu a umístění do Protialkoholní záchytné stanice v Pardubicích. Strážníci tohoto muže převezli služebním vozidlem do Pardubic, kde byl v pořádku předán personálu stanice ve 22.45 hodin.

Po čtvrt na dvanáct v noci oznámil na lince 156 anonym, že v ulici Čs. armády dochází k rušení nočního klidu. Hlídka následně zjistila, že z otevřeného okna jednoho z bytů je slyšet hlasitá hudba. Strážníci následně jednali s majitelem tohoto bytu, který okamžitě hudbu ztišil a okno zavřel. Věc byla vyřešena domluvou. Po několika minutách hlídka provedla kontrolu. Na místě byl klid a k rušení nočního klidu nedocházelo.


Důležitá telefonní čísla

156 - tísňová linka městské policie

469 657 826 - běžná telefonní linka

150 - Hasičský záchranný sbor

155 - Zdravotnická záchranná služba

158 -  Policie České republiky

Časté dotazy

Zřizovatel

Město Chrudim

Užitečné odkazy

 CEREK           Sportovní areály města Chrudim
Útulek Chrudim      Záchranná stanice živočichů a ekocentrum Pasíčka
    Policie ČR         Informační centrum
      
 

© 2019, Město Chrudim – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na WebArchitect | SEO a internetový marketing

Nahoru ↑