Události ze dne 4.8.2016

05.08.2016 10:56

V 8.52 hodin oznámila na tísňovou linku 156 žena, že v ulici Přemysla Otakara je umístěný kontejner na stavební suť. Z tohoto kontejneru se práší a navíc je pravděpodobné, že zde byl umístěn bez povolení úřadů. Hlídka na místě zjistila, že uvedený kontejner nebrání provozu ani chodcům a uvnitř se nachází jen minimální množství suti. Odpovědná osoba strážníkům sdělila, že kontejner bude na místě ponechán maximálně 24 hodin a v tomto případě není třeba písemného povolení úřadu. Protiprávní jednání nebylo shledáno.

Dvacet minut po desáté hodině byli strážníci telefonicky přivoláni do Lázeňské ulice z důvodu její neprůjezdnosti. Zde se nacházelo zaparkované vozidlo, které bránilo v průjezdu. Lustrací se podařilo zjistit majitele automobilu, který se neprodleně dostavil na místo a po projednání přestupku vozidlo přeparkoval.

Krátce před jedenáctou hodinou obdržela městská policie telefonickou stížnost na nepovolené umístění dopravního značení v prostoru placeného parkoviště na Masarykově náměstí, kde byly rozmístěny přenosné dopravní značky zákazu zastavení a zákazu stání. Dotazem na Odbor dopravy při MěÚ v Chrudimi bylo zjištěno, že přenosné dopravní značení bylo umístěno plynařskou firmou v rámci výkopových prací, které zde byly prováděny a nyní bude provedeno dokončení prací doplněním a opravou vodorovného značení parkoviště.

V 11.20 hodin vyjela hlídka na třídu Palackého, kde se podle telefonického oznámení nacházel ve vozovce nedaleko kruhového objezdu kovový řeznický hák. Hlídka na uvedeném místě nalezla kovovou část zajišťovacího popruhu (kurty), kterou následně předala do oddělení ztrát a nálezů při MěÚ v Chrudimi.

Po tři čtvrtě na dvanáct požádal na lince 156 o příjezd strážníků občan, který má garáž ve Svěchyňově ulici a ve vjezdu do garáže mu delší dobu brání cizí zaparkovaný automobil. Hlídka lustrací zjistila majitele nesprávně zaparkovaného vozidla, kterého se bohužel žádným způsobem nepodařilo kontaktovat. Na tento automobil byla umístěna výzva pro nepřítomného řidiče.

Ve čtvrt na šest byla hlídka telefonicky přivolána do ulice Dr. Václava Peška, kde v těsné blízkosti budovy Základní školy vyvěrala voda. Ke hlídce se na místě dostavil školník uvedené ZŠ, který sdělil, že se může jednat o závadu na přípojce vody do budovy školy. Celá událost byla oznámena na dispečink VS Chrudim, který na místo vyslal technika. Poté strážníci z místa odjeli.

Ve 22.48 hodin oznámil na linku 156 občan, že v podchodu v ulici Čs. armády se hlasitě hádají muž a žena. Zde hlídka zastihla muže z Lukavice a ženu s bydlištěm v okrese Ústí nad Orlicí. Obě osoby byly hlídkou poučeny a následně z místa vykázány.


Důležitá telefonní čísla

156 - tísňová linka městské policie

469 657 826 - běžná telefonní linka

150 - Hasičský záchranný sbor

155 - Zdravotnická záchranná služba

158 -  Policie České republiky

Časté dotazy

Zřizovatel

Město Chrudim

Užitečné odkazy

 CEREK           Sportovní areály města Chrudim
Útulek Chrudim      Záchranná stanice živočichů a ekocentrum Pasíčka
    Policie ČR         Informační centrum
      
 

© 2019, Město Chrudim – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na WebArchitect | SEO a internetový marketing

Nahoru ↑