Události ze dne 5.10.2020

09.10.2020 16:39

V 7.45 hodin bylo oznámeno na linku 156, že na Palackého třídě parkuje neoprávněně v prostoru autobusové zastávky osobní automobil. Hlídka za stěrač tohoto vozidla umístila výzvu pro nepřítomného řidiče.

Minutu před devátou hodinou byli strážníci přivoláni do prodejny na Tyršově náměstí, kde její majitel nalezl cizí peněženku s doklady. Hlídka nalezené věci u oznamovatele vyzvedla a odevzdala je do oddělení ztrát a nálezů Městského úřadu v Chrudimi.

Přesně v deset hodin obdržela městská policie oznámení o uvolněné plachtě, jež se nacházela na střeše jednoho z domů v Široké ulici, neboť hrozilo, že spadne na kolemjdoucí lidi. Hlídka na uvedené budově shledala uvolněný reklamní poutač, proto kontaktovala odpovědného muže, jenž telefonicky přislíbil, že tuto plachtu neprodleně řádně upevní.

V 10.46 hodin vyjeli strážníci do ulice Sladkovského, kde probíhal nástřik vodorovného dopravního značení na komunikaci, avšak tuto činnost přítomným pracovníkům komplikoval nesprávně zaparkovaný automobil. Hlídka na toto vozidlo umístila výzvu pro nepřítomného řidiče.

Před čtrnáctou hodinou se obrátil na městskou policii se žádostí o pomoc obyvatel Koželužské ulice, neboť u jeho domu parkoval cizí automobil, jenž tam bránil stavební technice ve výstavbě plotu. Strážníci provedenou lustrací zjistili majitelku tohoto vozidla, již se však opakovaně nepodařilo kontaktovat, proto hlídka do její dopisní schránky umístila písemnou žádost o přeparkování automobilu.

V 16.46 hodin byli strážníci přivoláni k supermarketu v ulici SNP, kde se zdržovali bezdomovci, již pokřikovali na zákazníky prodejny a žebrali od nich peníze. Hlídka tohoto muže a ženu z okolí supermarketu vykázala.

Před sedmou hodinou ranní kontaktoval městskou policii občan s tím, že nedaleko železničního přejezdu v Pardubické ulici zaregistroval v trávě odložený kryt kanálové vpusti. Hlídka tento poklop vyzvedla a řádně jej usadila na příslušné místo, jež se nacházelo opodál.


Důležitá telefonní čísla

156 - tísňová linka městské policie

469 657 826 - běžná telefonní linka
 

150 - Hasičský záchranný sbor

155 - Zdravotnická záchranná služba

158 -  Policie České republiky

Časté dotazy

Zřizovatel

Město Chrudim

Užitečné odkazy

Registrace psa do systému ČIPES
 
 CEREK           Sportovní areály města Chrudim
Útulek Chrudim      Záchranná stanice živočichů a ekocentrum Pasíčka
    Policie ČR         Informační centrum
      
 

© 2021, Město Chrudim – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na WebArchitect | SEO a internetový marketing

Nahoru ↑