Události ze dne 5.1.2021

07.01.2021 10:56

V 7.12 hodin oznámila žena na linku 156, že v Malecké ulici parkuje před vjezdem do garáže cizí vozidlo. Strážníci prostřednictvím lustrace zjistili majitele vozidla, toho se však nepodařilo žádným způsobem kontaktovat. Posléze se však podařilo zjistit telefonický kontakt na jeho otce, který se dostavil na místo a vozidlo přeparkoval.

Před půl devátou vyjížděla hlídka do Novoměstské ulice, kde měl v areálu fotbalového stadionu ležet muž. Strážníci se po příjezdu pokusili muže probudit, ten však nereagoval na žádné podněty. Na místo tak byla přivolána RZS, jejíž posádka si muže převzala do své péče.

Krátce po desáté hodině přijali strážníci oznámení, že na parkovišti u polikliniky neoprávněně parkuje vozidlo na místě vyhrazeném pro osoby se zdravotním postižením. Provedenou kontrolou bylo zjištěno, že uvedené vozidlo se zde již nenachází.

V průběhu následujících tří hodin vyjížděla hlídka celkem třikrát k oznámením, která se týkala jednoho z místních bezdomovců. V prvním případě se měl muž nacházet v prodejně Billa, kde měl silným zápachem a hlasitými projevy obtěžovat zákazníky prodejny. Muž po zakoupení zboží prodejnu opustil. V druhém případě měl tento muž sedět znovu před prodejnou Billa, kde měl pokřikovat na kolemjdoucí občany. Muž byl v mírně podnapilém stavu, byl však orientován místem i časem, schopen samostatné chůze. Hlídkou mu byla nabídnuta možnost ubytování v městské ubytovně, což odmítl. Následně místo opustil. Do třetice vyjížděli strážníci k tomuto muži na základě žádosti operátorky ZZS, tentokrát na Masarykovo náměstí, kdy bylo třeba zasahující posádce RZS poskytnout pomoc při zjištění jeho totožnosti. Po předání totožnosti si posádka RZS muže převzala do své péče.

Po třetí hodině ranní prověřovala hlídka oznámení o rušení nočního klidu, ke kterému mělo docházet v domě č. p. 65 na Palackého třídě. Oznamovatel vpustil hlídku do domu, byl zde naprostý klid. Muž strážníkům uvedl, že hluk utichl před jejich příjezdem.


Důležitá telefonní čísla

156 - tísňová linka městské policie

469 657 826 - běžná telefonní linka
 

150 - Hasičský záchranný sbor

155 - Zdravotnická záchranná služba

158 -  Policie České republiky

Časté dotazy

Zřizovatel

Město Chrudim

Užitečné odkazy

Registrace psa do systému ČIPES
 
 CEREK           Sportovní areály města Chrudim
Útulek Chrudim      Záchranná stanice živočichů a ekocentrum Pasíčka
    Policie ČR         Informační centrum
      
 

© 2021, Město Chrudim – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na WebArchitect | SEO a internetový marketing

Nahoru ↑