Události ze dne 5.3.2016

07.03.2016 13:16

O půl desáté dopoledne oznámila na lince 156 žena, že v sídlišti U Stadionu se nachází osobní automobil, který má v zámku dveří zapomenuté klíče. Přestože se strážníkům podařilo získat kontakt na majitelku uvedeného vozidla, nepodařilo se ji vyrozumět. Hlídka tedy automobil uzamkla a za stěračem ponechala vzkaz pro majitele, že klíče od vozidla budou ponechány na služebně MP, kde si je může kdykoli vyzvednout.

V 10.57 hodin vyjeli strážníci do ulice Na Větrníku, kde se podle oznámení na lince 156 nachází vozidlo, které neoprávněně parkuje na místě vyhrazeném pro invalidy. Hlídka na místě žádný přestupek neshledala.

Před polednem oznámila na lince 156 ostraha chrudimského hypermarketu, že v nákladovém prostoru jejich prodejny se nachází ležící muž. V ležícím muži byl zjištěn muž s trvalým pobytem ve Skutči. Jelikož byl tento muž orientován místem i časem, byl z místa vykázán.

V 15.20 hodin vyjela hlídka do ulice SNP, neboť zde podle telefonického oznámení na lince 156 nalezl mladý muž injekční stříkačku. Strážníci injekční stříkačku uložili do speciálního boxu a odvezli k odborné likvidaci.

Krátce před půl šestou večer přijali strážníci na lince 156 oznámení od pracovnice hypermarketu v ulici SNP, že v jejich prodejně došlo ke krádeži zboží. Zde se nacházela žena s trvalým bydlištěm v okrese Vyškov, která byla podezřelá, že se pokusila z prodejny odcizit láhev alkoholu. Jelikož se tato žena následně k činu doznala, hlídka její přestupek vyřešila na místě, a to uložením blokové pokuty.

Po čtvrt na deset večer oznámila na lince 156 zdravotní sestra z chrudimské nemocnice, že pacientka, kterou přivezl na ošetření sanitní vůz, opustila budovu nemocnice a odešla neznámo kam. Tuto ženu je nezbytně nutné vyšetřit, proto žádá o spolupráci při jejím nalezení městskou policii. Díky kamerovému systému bylo zjištěno, že tato zraněná žena se pohybuje v okolí nádraží ČD. Hlídka, která se dostavila na místo, poučila ženu o nutnosti jejího vyšetření. Žena poté souhlasila s návratem do nemocničního zařízení, kam byla převezena strážníky.

Ve 23.10 bylo na lince 156 oznámeno, že v jednom z domů v Revoluční ulici dochází k rušení nočního klidu hlasitou hudbou a křikem. Na místě hlídka hovořila s obyvatelkou bytu, ze kterého vycházel hluk. Vzhledem k tomu, že tato žena okamžitě hudbu zeslabila, aby nikdo nebyl rušen, a zároveň ukončila hlasité hovory ostatních osob ve svém bytu, vyřešila hlídka celou věc protentokrát domluvou.


Důležitá telefonní čísla

156 - tísňová linka městské policie

469 657 826 - běžná telefonní linka

150 - Hasičský záchranný sbor

155 - Zdravotnická záchranná služba

158 -  Policie České republiky

Časté dotazy

Zřizovatel

Město Chrudim

Užitečné odkazy

 CEREK           Sportovní areály města Chrudim
Útulek Chrudim      Záchranná stanice živočichů a ekocentrum Pasíčka
    Policie ČR         Informační centrum
      
 

© 2019, Město Chrudim – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na WebArchitect | SEO a internetový marketing

Nahoru ↑