Události ze dne 5.8.2018

06.08.2018 15:15

Po půl dvanácté požádala telefonicky městskou policii o pomoc pracovnice Chrudimské nemocnice, neboť do jejich zařízení dopravila Městská policie Hlinsko agresivního muže, jenž byl pod vlivem návykových látek, a bylo třeba jej vyšetřit. Po příjezdu převzali tohoto muže od hlineckých kolegů chrudimští strážníci a doprovodili jej na potřebná vyšetření. Jelikož se tento muž choval agresivně a opakovaně se pokusil napadnout přítomné strážníky i zdravotnické pracovníky, byla hlídka nucena vůči němu použít donucovacích prostředků – služebních pout, která mu byla přiložena na horní končetiny. Po absolvování vyšetření se do nemocnice dostavili policisté a tohoto muže doprovodili během jeho převozu sanitním vozem do Protialkoholní záchytné stanice v Pardubicích.

Ve 13.14 hodin informoval strážníky občan, že nedaleko čerpací stanice v Dašické ulici zaregistroval muže a ženu s kočárkem, kteří se mezi sebou hádali a možná se mezi nimi schylovalo k fyzickému napadení. Hlídka tuto dvojici kontaktovala, avšak muž i žena shodně uvedli, že se v celé věci jednalo pouze o slovní rozepři a ničeho od strážníků nepožadují. Hlídka tuto dvojici poučila a poté odjela.

Po osmnácté hodině byli strážníci přivoláni do obce Sobětuchy – Vrcha, kde na pozemek tamní obyvatelky vběhl cizí pes, jehož odchytla. Hlídka po příjezdu na uvedenou adresu toto zvíře hnědočerné barvy bez evidenční známky převzala a služebním vozidlem jej dopravila do útulku v Sečské ulici, kde byl pes v pořádku umístěn do připraveného kotce.

O čtyři minuty později oznámil na linku 156 občan, že došlo k odcizení jeho jízdního kola, které měl dočasně opřené o zeď svojí garáže, která se nachází v areálu ve Škroupově ulici. Na místě tento muž odhadl cenu svého jízdního prostředku do pěti tisíc korun. Poté strážníci provedli místní šetření, jímž se nepodařilo zaregistrovat toto jízdní kolo, ani zjistit osobu možného pachatele přestupku. Po zadokumentování bude celá věc předána k dořešení přestupkové komisi při Městského úřadu v Chrudimi.

Ve 21.42 hodin vyjeli strážníci na základě telefonického oznámení do sídliště na Šancích, kde si na tamním hřišti hrály děti a hlukem budily malého syna oznamovatelky. Hlídka prověřila všechna tamní hřiště, ale na žádném z nich děti nezaregistrovala.


Důležitá telefonní čísla

156 - tísňová linka městské policie

469 657 826 - běžná telefonní linka

150 - Hasičský záchranný sbor

155 - Zdravotnická záchranná služba

158 -  Policie České republiky

Časté dotazy

Zřizovatel

Město Chrudim

Užitečné odkazy

 CEREK           Sportovní areály města Chrudim
Útulek Chrudim      Záchranná stanice živočichů a ekocentrum Pasíčka
    Policie ČR         Informační centrum
      
 

© 2018, Město Chrudim – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na WebArchitect | SEO a internetový marketing

Nahoru ↑