Události ze dne 6.11.2020

10.11.2020 16:33

Po osmé hodině ranní upozornil městskou policii občan na to, že u garáží v Topolské ulici parkuje dlouhodobě dodávkový automobil, jenž tam komplikuje vyjetí z garáží. Hlídka zjistila majitele tohoto vozidla, jehož se prozatím žádným způsobem nepodařilo kontaktovat. Celá věc proto bude řešena v nadcházejících dnech.

Ve 13.31 hodin byli strážníci přivoláni do jedné z prodejen na Resselově náměstí, jelikož tam vstoupil rozčílený zákazník. Hlídka jednala s přítomným prodavačem a také s dotyčným mužem, jenž uvedl, že běžně mluví nahlas, proto mohlo prodavači připadat, že na něj křičí, což ovšem neměl v úmyslu. Po vysvětlení celé situace zákazník prodejnu opustil. Protiprávní jednání v tomto případě strážníci neshledali.

Krátce po šestnácté hodině bylo oznámeno na linku 156, že u panelového domu v ulici Na Ostrově sedí hluční bezdomovci, již se tam nevhodně chovají. Hlídka po příjezdu tyto lidi z místa vykázala.

V 16.30 hodin kontaktoval městskou policii občan s tím, že u supermarketu v ulici Obce Ležáků zpozoroval ležícího podnapilého muže. Strážníci v tomto člověku zjistili muže ze Slatiňan, jenž nebyl schopen komunikovat, ani vykonat orientační dechovou zkoušku na alkohol. Vzhledem k tomu, že na hlavě měl drobné zranění, byla na místo přivolána Zdravotní záchranná služba, jež tohoto člověka převzala do péče a dopravila jej do nemocnice.

O několik minut později vyjeli strážníci do ulice Strojařů, kde žena během venčení psa zaregistrovala u jednoho z bytových domů opřené přenosné dopravní značení. Protože hlídka tyto dopravní značky nemohla vzhledem k jejich objemu naložit do služebního vozidla, uložila je prozatím v tamním zařízení pro seniory, kde je po telefonické domluvě vyzvednou pracovníci příslušné firmy.

V 17.10 hodin obdržela městská policie informaci, že v areálu nově zbudovaného skateparku v ulici Dr. Milady Horákové se neoprávněně pohybuje mládež. Hlídka tyto mladé lidi jezdící na koloběžkách poučila a poté je vykázala.

O chvíli později byli strážníci přivoláni k hypermarketu v ulici Dr. Milady Horákové, kde se nacházeli hluční bezdomovci, již pokřikovali na zákazníky. Hlídka tuto dvojici lidí vykázala.


Důležitá telefonní čísla

156 - tísňová linka městské policie

469 657 826 - běžná telefonní linka
 

150 - Hasičský záchranný sbor

155 - Zdravotnická záchranná služba

158 -  Policie České republiky

Časté dotazy

Zřizovatel

Město Chrudim

Užitečné odkazy

Registrace psa do systému ČIPES
 
 CEREK           Sportovní areály města Chrudim
Útulek Chrudim      Záchranná stanice živočichů a ekocentrum Pasíčka
    Policie ČR         Informační centrum
      
 

© 2021, Město Chrudim – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na WebArchitect | SEO a internetový marketing

Nahoru ↑