Události ze dne 6.11.2023

08.11.2023 12:56

Před sedmou hodinou požádal městskou policii o asistenci operační důstojník PČR, neboť bylo třeba, aby strážníci společně s policisty pátrali po místním mentálně postiženém muži, jenž se nečekaně vzdálil z domu s tím, že mohl směřovat k obchodním centrům, či na nádraží. Hlídka prověřila uvedené body a také ulice města, avšak s negativním výsledkem. V 8.35 hodin Policie ČR informovala městskou policii, že dotyčný člověk se zřejmě právě nachází v čekárně místní lékařky na Palackého třídě. Strážníci poté vyjeli do příslušné ordinace, kde setrvali v přítomnosti tohoto člověka do příjezdu policistů, kteří celou událost dořešili.

V 9.39 hodin bylo oznámeno na linku 156, že na Resselově náměstí neznámý muž kope do odpadkového koše. Hlídka se k tomuto člověku dostavila zároveň s policisty, již celou událost na místě převzali k šetření.

O čtyři minuty později přivolal strážníky do Malecké ulice občan, jenž zpozoroval na tamním vyhrazeném parkovacím místě, určeném pro vozidlo invalidy, neoprávněně stojící automobil. Hlídka uvedené vozidlo prověřila, avšak protiprávní jednání jeho řidiče v tomto případě neshledala, jelikož příslušný automobil byl řádně a předepsaným způsobem označen.

V 15.37 hodin obdržela městská policie informaci, že ve Václavské ulici, v ulici Na Špici a také na Vlčí Hoře volně pobíhá pes většího vzrůstu, jehož majitel se poblíž nenachází. Strážníci prověřili příslušnou lokalitu, oslovili kolem jdoucí lidi, avšak toto zvíře nezaregistrovali. Operátor městské policie následně s oznamovatelem dojednal, že opět přivolá hlídku, pokud se dotyčný pes vrátí.

Po šestnácté hodině bylo oznámeno prostřednictvím tísňové linky, že v parčíku u okružní křižovatky na Bídě leží ve křoví neznámý člověk. Hlídka tohoto místního muže probudila a vykázala, orientovaného místem i časem.

Krátce po devatenácté hodině strážníci vyzvedli ze schránky důvěry městské policie, umístěné na Resselově náměstí, klíč od vozidla konkrétní tovární značky, jejž následně uložili do oddělení ztrát a nálezů Městského úřadu Chrudim.

Ve 20.32 hodin se obrátil na městskou policii obyvatel sídliště U Stadionu s tím, že v okolí tamního domu volně pobíhá pes menšího vzrůstu. Hlídka prověřila okolí příslušné budovy a poté i celou lokalitu, avšak s negativním výsledkem.

Devatenáct minut po dvacáté první hodině oznámil na linku 156 občan, že u hypermarketu v ulici Dr. Milady Horákové došlo u stojanu na kola k fyzickému napadení mezi dvěma muži, přičemž pojal obavu, aby jejich jednáním nedošlo ke škodě na cizím majetku. Strážníci na uvedeném místě zastihli dva místní obyvatele, již shodně uvedli, že k žádnému incidentu mezi nimi nedošlo. Vzhledem k tomu, že byli orientovaní místem i časem, žádného šetření nežádali, přičemž škodu na majetku nikomu nezpůsobili, hlídka je poučila a poté odjela.

Ve 22.15 hodin požádal městskou policii o spolupráci operační důstojník PČR, a to vzhledem k vytížení vlastních hlídek, jelikož bylo třeba, aby strážníci prověřili informaci o tom, že na mostě v ulici Dr. Milady Horákové se zdržuje opilý muž. Strážníci na tomto mostě zastihli dvojici kamarádů, z nichž jeden seděl na zemi v mírně podnapilém stavu, avšak orientován místem i časem. Po jednání s hlídkou druhý z mužů přivolal pro svého kamaráda vozidlo taxislužby, do něhož dotyčný muž sám v pořádku nastoupil a odjel domů. Druhý z kamarádů následně odešel pryč.


Důležitá telefonní čísla

156 - tísňová linka městské policie

469 657 826 - běžná telefonní linka
 

150 - Hasičský záchranný sbor

155 - Zdravotnická záchranná služba

158 -  Policie České republiky

Časté dotazy

Zřizovatel

Město Chrudim

Užitečné odkazy

Registrace psa do systému ČIPES
 
 CEREK           Sportovní areály města Chrudim
Útulek Chrudim      Záchranná stanice živočichů a ekocentrum Pasíčka
    Policie ČR         Informační centrum
      
 

© 2023, Město Chrudim – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na WebArchitect | SEO a internetový marketing

Nahoru ↑