Události ze dne 6.1.2020

07.01.2020 12:20

V 8.42 hodin požádala telefonicky o příjezd strážníků do ulice Na Špici řidička, jež nemohla vyjet automobilem z parkovacího místa, neboť jí v tom bránilo cizí nesprávně zaparkované vozidlo. Hlídka po příjezdu na uvedené místo obdržela informaci od oznamovatelky, že dotyčný automobil před příjezdem strážníků odjel a jejímu vyjetí tedy nic nebrání.

Po půl jedenácté bylo oznámeno na linku 156, že v ulici V Hliníkách parkují vozidla nesprávně v místě, kde platí zákaz stání. Hlídka v uvedeném úseku komunikace shledala jeden stojící automobil, za jehož stěrač umístila výzvu pro nepřítomného řidiče.

Deset minut před polednem byli strážníci přivoláni do Široké ulice, protože tam ležel na chodníku uhynulý holub. Hlídka toto zvíře vyzvedla a dopravila je na veterinární kliniku, kde bylo ponecháno k odborné likvidaci.

V 15.22 hodin kontaktovala městskou policii obyvatelka Sobětuch s tím, že tam odchytla volně pobíhající fenu bez obojku a registrační známky. Hlídka toto zvíře od ženy převzala a poté je dopravila služebním automobilem do útulku v Sečské ulici, kde je předala do péče přítomného personálu.

Po dvacáté hodině během hlídkové činnosti strážníci v Rooseveltově ulici spatřili staršího muže, jenž se opíral o lampu veřejného osvětlení a budil dojem, že trpí zdravotními problémy. Hlídka v tomto člověku zjistila místního obyvatele, jenž uvedl, že je zdravotně v pořádku, avšak požil alkohol. Následně strážníci tohoto muže doprovodili do místa bydliště jeho přítelkyně, kde jej tato žena v pořádku převzala do péče.

Ve 22.28 hodin požádal městskou policii o spolupráci operační důstojník PČR, a to z důvodu vytížení vlastních hlídek, jelikož bylo třeba poskytnout asistenci zdravotníkům, kteří vyjeli do sídliště U Stadionu poskytnout zdravotní pomoc duševně nemocnému muži, jenž se doma choval k rodičům hrubě a agresivně. Strážníci po příjezdu na uvedenou adresu obdrželi informaci, že dotyčný člověk před příjezdem posádky RZS z domu odjel na jízdním kole neznámo kam. Hlídka tedy prověřila uvedenou lokalitu a následně i ostatní ulice města, avšak s negativním výsledkem. O této skutečnosti byla vyrozuměna Policie ČR, která později informovala městskou policii o tom, že dotyčný muž se v pořádku vrátil domů k rodičům, kde se již chová klidně.


Důležitá telefonní čísla

156 - tísňová linka městské policie

469 657 826 - běžná telefonní linka
 

150 - Hasičský záchranný sbor

155 - Zdravotnická záchranná služba

158 -  Policie České republiky

Časté dotazy

Zřizovatel

Město Chrudim

Užitečné odkazy

 CEREK           Sportovní areály města Chrudim
Útulek Chrudim      Záchranná stanice živočichů a ekocentrum Pasíčka
    Policie ČR         Informační centrum
      
 

© 2020, Město Chrudim – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na WebArchitect | SEO a internetový marketing

Nahoru ↑