Události ze dne 6.12.2016

07.12.2016 10:57

Krátce před devátou hodinou oznámila na linku 156 obyvatelka Slezské ulice, že na její zahradu vnikl pes světlé barvy. Hlídka tohoto psa plemene labrador odchytla a služebním vozidlem převezla do útulku v Sečské ulici, kde bylo zvíře v pořádku umístěno do připraveného kotce. Téhož dne si psa vyzvedl v útulku jeho majitel, který byl vzhledem k opakovanému volnému pobíhání svého psa předvolán na přestupkovou komisi.

Po půl dvanácté byli strážníci telefonicky přivoláni k nákupnímu centru ve Škroupově ulici, kde nesprávně zaparkované automobily zákazníků bránily ve vjezdu vozidlům provádějícím zásobování tamní prodejny potravin. Před příjezdem hlídky tyto automobily z místa odjely, takže přestupkové jednání strážníci neshledali.

V 11.35 hodin upozornila na lince 156 občanka strážníky na skutečnost, že konkrétní občan z Palackého třídy nechává svého psa během procházky často volně pobíhat, přitom se jedná o bojové plemeno. Hlídka zmíněného majitele psa kontaktovala, aby jej upozornila na případné protiprávní jednání a možné následky jeho počínání.

Přesně o půl třetí odpoledne požádal strážníky telefonicky o spolupráci operační důstojník PČR z důvodu vytížení vlastních hlídek, neboť bylo třeba prověřit oznámení, že v supermarketu v ulici SNP došlo ke krádeži zboží. V prodejně se nacházela žena, která byla podezřelá ze spáchání přestupku proti majetku. Následně však vyšlo najevo, že se v celé věci jedná o nedorozumění a přestupkové jednání nebylo hlídkou shledáno.

Několik minut po šestnácté hodině obdržela městská policie oznámení, že v sídlišti Na Legumě se již delší dobu nachází odložené a nezajištěné pánské jízdní kolo. Strážníci uvedený dopravní prostředek černé barvy převezli na služebnu MP na Resselově náměstí a následně jej umístili do oddělení ztrát a nálezů Městského úřadu v Chrudimi.

V 17.25 hodin požádala telefonicky o příjezd strážníků prodavačka z prodejny v ulici Na Rozhledně, kde mělo dojít ke krádeži zboží. Hlídka na místě získala informaci, že podezřelými osobami z krádeže jsou dva muži, kteří se pokusili odcizit cukrovinky. Při příchodu dalšího zákazníka se však zalekli, zboží ponechali v obchodu a z místa utekli. Strážníci měli k dispozici popis podezřelých mužů, proto prověřili nejen okolí uvedené prodejny, ale zároveň celou lokalitu, avšak s negativním výsledkem. Událost byla zadokumentována a následně bude předána na přestupkovou komisi MěÚ v Chrudimi k dořešení.

Po dvacáté třetí hodině vyjeli strážníci do Havlíčkovy ulice, kde se měl podle telefonického oznámení nacházet v průjezdu ležící bezdomovec. Na uvedeném místě byl hlídkou zastižen místní muž bez domova, který byl orientován místem i časem a zdravotně v pořádku. Strážníci tohoto muže z místa vykázali.


Důležitá telefonní čísla

156 - tísňová linka městské policie

469 657 826 - běžná telefonní linka

150 - Hasičský záchranný sbor

155 - Zdravotnická záchranná služba

158 -  Policie České republiky

Časté dotazy

Zřizovatel

Město Chrudim

Užitečné odkazy

 CEREK           Sportovní areály města Chrudim
Útulek Chrudim      Záchranná stanice živočichů a ekocentrum Pasíčka
    Policie ČR         Informační centrum
      
 

© 2019, Město Chrudim – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na WebArchitect | SEO a internetový marketing

Nahoru ↑