Události ze dne 6.2.2019

07.02.2019 10:12

V 8.27 hodin se na strážníky telefonicky obrátila žena, která uvedla, že má obavu o zdraví svého bratra, který přebývá ve vozidle zaparkovaném u vlakového nádraží. Strážníci za přítomnosti oznamovatelky na místě zjistili, že v zapůjčeném vozidle přebývají ve špatných hygienických podmínkách dva muži. Pro posouzení zdravotního stavu uvedeného muže byla na místo přivolána zdravotnická služba, kdy lékař po vyšetření konstatoval, že muž není ve stavu, kdy by byl ohrožen jeho život a jeho převoz do nemocnice není nutný. K celé události byla dále přivolána pracovnice Odboru sociálních věcí, která muže poučila o možnostech řešení situace. Nabízené možnosti však muž odmítl. Následně hlídka z místa odjela.

Okolo půl sedmé večerní převzali strážníci v prodejně Penny Market ve Václavské ulici nalezenou peněženku s platebními kartami. Nález byl následně hlídkou na služebně zadokumentován a uložen do oddělení ztrát a nálezů.

Po osmé hodině večerní prověřovali strážníci oznámení, že v ulici Na Valech neznámá osoba přesunula popelnici k budově základní školy, a to do míst, kde se nachází žebřík na střechu školy. Muž se tedy obával, zda někdo nechtěl přes popelnici vylézt na tento žebřík a následně na střechu budovy. Provedenou kontrolou nebyl žádný pohyb osob na budově ani v okolí školy zjištěn. Oznamovatel uvedl, že popelnici si na své místo vrátí sám. Poznatek o této události byl následně předán řediteli základní školy.

O hodinu později řešili strážníci oznámení o parkujícím vozidle, které v ulici Na Větrníku blokovalo výjezd z garáže. Provedenou lustrací byla zjištěna totožnost majitele uvedeného vozidla, v místě bydliště však nebyl zastižen. Posléze se jej podařilo kontaktovat telefonicky. Muž se tak dostavil na místo a vozidlo přeparkoval. Přestupek s ním byl vyřešen uložením pokuty v příkazním řízení na místě.

Ve 4.00 hodiny se na strážníky obrátila obsluha jedné z chrudimských restaurací a žádala příjezd hlídky, neboť měla mít v provozovně problém s hosty, kteří nechtěli zaplatit útratu. Hlídka na místě zjistila, že při placení došlo v restauraci ke sporu ohledně textu uvedeného na účtence. Muž hlídce sdělil, že útratu zaplatí, ale požaduje doklad, na kterém budou uvedeny jednotlivé položky, nikoli jen souhrnná částka k zaplacení. Na místo se následně dostavil i majitel restaurace, který se s mužem domluvil na dalším postupu.

Před půl pátou ranní zasahovala hlídka na vlakovém nádraží, kde se chtěl do prostor čekárny dostat muž, který byl pomočený a z čekárny byl vykázán již ve večerních hodinách. Muž ze Slatiňan hlídce sdělil, že v okolí nádraží ztratil tašku s osobními věcmi, kterou se pokusí nalézt a poté odjede domů. Místo následně opustil.


Důležitá telefonní čísla

156 - tísňová linka městské policie

469 657 826 - běžná telefonní linka

150 - Hasičský záchranný sbor

155 - Zdravotnická záchranná služba

158 -  Policie České republiky

Časté dotazy

Zřizovatel

Město Chrudim

Užitečné odkazy

 CEREK           Sportovní areály města Chrudim
Útulek Chrudim      Záchranná stanice živočichů a ekocentrum Pasíčka
    Policie ČR         Informační centrum
      
 

© 2019, Město Chrudim – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na WebArchitect | SEO a internetový marketing

Nahoru ↑