Události ze dne 6.5.2020

11.05.2020 09:26

V 8.24 hodin přijali strážníci oznámení o znečištění vozovky v místní části Markovice. Dle oznamovatele se mělo jednat o menší množství štěrku, který měl být vysypán na křižovatce ulic Mládežnická a Okružní. Hlídka na místě štěrk skutečně nalezla. Následně strážníci jednali s odpovědnou osobou z nedaleké stavby, odkud štěrk pocházel. Místo bylo ihned uklizeno.

O hodinu později vyjížděla hlídka do Husovy ulice, kde bylo nahlášeno, že za domem čp. 985 je malé ptáče, které vypadlo z hnízda. Strážníci na místě zjistili, že se jedná o mládě sovy. To bylo následně umístěno do přepravní klece a převezeno na služebnu městské policie, kde si jej v pořádku převzala pracovnice záchranné stanice Pasíčka.

V 11.46 hodin oznámil muž na linku 156, že na autobusové zastávce na Tyršově náměstí parkují vozidla. Provedenou kontrolou nebylo žádné vozidlo zjištěno.

Krátce po dvacáté hodině řešila hlídka oznámení o špatném parkování vozidla v ulici V Zahrádkách. Parkující vozidlo zde mělo bránit případnému průjezdu ostatních vozidel. Po příjezdu hlídky se k vozidlu dostavil řidič, který ihned přeparkoval. Věc byla řešena domluvou.

V 21.25 hodin se na strážníky obrátil muž, který oznámil, že v ulici Na Valech někdo odpaluje ohňostroj. O chvíli později bylo toto oznámeno dalším občanem. Hlídka provedla kontrolu uvedené ulice a přilehlého okolí, avšak osobu, která použila pyrotechniku v rozporu s vyhláškou města, se nepodařilo nalézt.

Po desáté hodině večerní prověřovali strážníci oznámení, v němž občan sdělil, že si v ulici Sladkovského všiml vozidla, které mělo otevřený kufr. Strážníci na místě prostřednictvím lustrace zjistili majitelku vozidla, tu se však na adrese trvalého bydliště nepodařilo kontaktovat. Hlídka tedy kufr zabouchla a vozidlo se poté uzamklo.


Důležitá telefonní čísla

156 - tísňová linka městské policie

469 657 826 - běžná telefonní linka
 

150 - Hasičský záchranný sbor

155 - Zdravotnická záchranná služba

158 -  Policie České republiky

Časté dotazy

Zřizovatel

Město Chrudim

Užitečné odkazy

Registrace psa do systému ČIPES
 
 CEREK           Sportovní areály města Chrudim
Útulek Chrudim      Záchranná stanice živočichů a ekocentrum Pasíčka
    Policie ČR         Informační centrum
      
 

© 2020, Město Chrudim – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na WebArchitect | SEO a internetový marketing

Nahoru ↑