Události ze dne 7.10.2016

10.10.2016 12:35

Ve 14.55 hodin oznámil na linku 156 občan, že v prostoru popelnic u prodejny potravin v Tovární ulici leží zřejmě opilý bezdomovec. V uvedené osobě hlídka zjistila muže s bydlištěm v okresu Ústí nad Orlicí. Jelikož byl tento muž orientován místem i časem a zdravotně v pořádku, byl z místa vykázán.

Po šestnácté hodině byli strážníci telefonicky přivoláni do Rubešovy ulice, kde se nacházel volně pobíhající pes, který se pohyboval ve vozovce. Jednalo se o psa vyššího vzrůstu s krátkou srstí černohnědé barvy. Strážníci se opakovaně pokusili zvíře odchytnout, bohužel, ani v jednom případě se hlídce nepodařilo k psovi přiblížit na dostatečnou vzdálenost, aby mohlo být použito odchytové tyče. Nakonec pes utekl Střeleckou ulicí neznámo kam.

Krátce po devatenácté hodině obdržela městská policie telefonické oznámení od občanky, že v Pardubické ulici parkuje kamion, jehož řidič několik hodin vykládá náklad a brzdí provoz. Strážníci se dostavili na místo uvedené v oznámení, ale žádný nákladní automobil zde nebyl zaregistrován.

Večer před půl osmou vyjela hlídka do Palackého třídy, kde podle telefonického oznámení před tamním supermarketem ležel opilý muž. U prodejny se nacházel silně podnapilý muž z Chrudimi, který nebyl orientován místem, ani časem a nebyl schopen samostatné chůze. Hlídka u tohoto muže provedla orientační dechovou zkoušku na alkohol, při které byla naměřena hodnota 2,15 promile alkoholu v dechu. Poté byl muž převezen služebním vozidlem na vyšetření do nemocnice, kde službu konající lékař rozhodl o převozu a umístění muže do Protialkoholní záchytné stanice v Pardubicích, kam byl převezen služebním vozidlem a kde byl v pořádku předán personálu stanice.

Ve 22.45 hodin oznámil občan na linku 156, že v zákazu stání v ulici Za Pivovarem parkuje automobil. Strážníci následně oznámení prověřili, ale žádné vozidlo se v uvedené ulici nenacházelo.

Osm minut po páté hodině ranní se na strážníky obrátil prostřednictvím tísňové linky muž, který oznámil, že ve Filištínské ulici dochází k rušení nočního klidu. Hlídka prověřila uvedenou ulici, ale žádné rušení nočního klidu nezaznamenala.


Důležitá telefonní čísla

156 - tísňová linka městské policie

469 657 826 - běžná telefonní linka

150 - Hasičský záchranný sbor

155 - Zdravotnická záchranná služba

158 -  Policie České republiky

Časté dotazy

Zřizovatel

Město Chrudim

Užitečné odkazy

 CEREK           Sportovní areály města Chrudim
Útulek Chrudim      Záchranná stanice živočichů a ekocentrum Pasíčka
    Policie ČR         Informační centrum
      
 

© 2019, Město Chrudim – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na WebArchitect | SEO a internetový marketing

Nahoru ↑