Události ze dne 7.12.2016

08.12.2016 10:13

V 13.55 hodin se na služebnu městské policie dostavili dva žáci, navštěvující základní školu na Školním náměstí, a oznámili, že u školy po nich házeli dva neznámí mladíci petardy. Dle jejich tvrzení mělo být těmto mladíkům okolo šestnácti let. Hlídka provedla kontrolu v okolí školy, žádné házení petard nebylo zaregistrováno. V následujících dnech zde budou ze strany městské policie prováděny častější kontroly.

V 15.27 hodin oznámil muž na linku 156, že v ulici Průmyslová porušují parkující vozidla dopravní značení zákaz zastavení. Hlídka zde nalezla dvě špatně parkující vozidla, na která byly vzápětí umístěny výzvy pro nepřítomné řidiče.

V 18.20 hodin se na městskou policii obrátil mladík z Chrudimi, který uvedl, že mu byla před klubem Agora odcizena sluchátka v hodnotě 900 Kč. Ke krádeži dále uvedl, že sluchátka mu měl odcizit mladík, jehož jméno strážníkům uvedl. Sluchátka si měl tento mladík od poškozeného nejprve půjčit s tím, že je ukáže kamarádům v klubu. Když o chvíli později vyšel ven, sluchátka již neměl. Krádež se poté snažil svést na dalšího mladíka, který byl v klubu přítomen. Odcizená sluchátka se již nepodařilo nalézt. V následujících dnech budou se všemi přítomnými sepsány zápisy o podaném vysvětlení a po zadokumentování bude věc postoupena na přestupkovou komisi.

Ve 21.14 hodin obdržel operační důstojník signál o použití nouzového tlačítka. Okamžitou kontrolou ženy (zapojené do projektu „Signál v tísni“) v místě jejího bydliště bylo zjištěno, že paní upadla na zem a nebyla schopna se sama zvednout. Strážníci jí pomohli ze země a usadili do křesla. Ke zranění ženy nedošlo, lékařské ošetření nežádala.  

Ve 23.26 hodin vyjížděli strážníci do ulice U Stadionu, kde měl u domu č. p. 743 ležet na chodníku muž, který volal o pomoc. Hlídka o chvíli později na místě zjistila, že se jedná o muže z Chrudimi. Ten strážníkům řekl, že má bolesti břicha a nohy, neboť ho do těchto míst někdo kopl. Hlídka na místo přivolala RZS, jejíž posádka muže převezla k dalším vyšetřením, po kterých byl propuštěn do domácího léčení. Údajnému napadení se budou strážníci věnovat v následujících dnech.

O dvě a půl hodiny později vyráželi strážníci stejného muže kontrolovat znovu, tentokrát do Široké ulice. Na kamerovém záznamu byl totiž zachycen, jak jde z Resselova náměstí směrem do ulice Široká a povaluje popelnice, připravené na svoz odpadu. Při tom docházelo k vysypání jejich obsahu. Za přestupek proti veřejnému pořádku mu byla v blokovém řízení uložena dvoutisícová pokuta. Povalené popelnice s vysypaným obsahem musel muž vrátit zpět na své místo.


Důležitá telefonní čísla

156 - tísňová linka městské policie

469 657 826 - běžná telefonní linka

150 - Hasičský záchranný sbor

155 - Zdravotnická záchranná služba

158 -  Policie České republiky

Časté dotazy

Zřizovatel

Město Chrudim

Užitečné odkazy

 CEREK           Sportovní areály města Chrudim
Útulek Chrudim      Záchranná stanice živočichů a ekocentrum Pasíčka
    Policie ČR         Informační centrum
      
 

© 2019, Město Chrudim – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na WebArchitect | SEO a internetový marketing

Nahoru ↑