Události ze dne 7.3.2019

08.03.2019 09:29

O půl desáté požádala telefonicky městskou policii o spolupráci PČR z důvodu vytížení vlastních hlídek, neboť bylo třeba prověřit oznámení o muži, který se zamkl v prostorách zdravotnického zařízení na Palackého třídě. Po příchodu strážníků do uvedené budovy vyšlo najevo, že tam občan při použití toalety zalomil klíč v zámku a zůstal uvězněný v kabince. Hlídce se podařilo obstarat náhradní klíče a muže z toalety vysvobodit. O výsledku byla následně telefonicky vyrozuměna policie.

V 9.39 hodin bylo oznámeno na linku 156, že u jedné z prodejen v ulici Čs. armády volně pobíhá štěně německého ovčáka. Hlídka oznámení prověřila, avšak toto zvíře tam nezaregistrovala.

Krátce po půl druhé informovala telefonicky strážníky obyvatelka sídliště U Stadionu o skupině školou povinných dětí, jež se zdržovaly na tamním mostě přes řeku, přičemž některé z nich lezly na zábradlí a hrozilo nebezpečí jejich pádu do vody. Na uvedené místo vyjela hlídka, avšak celá skupina dětí most opustila před jejím příjezdem.

V 15.45 hodin se na služebnu městské policie dostavila žena a oznámila, že v Břetislavově ulici zaregistrovala na zemi ležícího uhynulého holuba. Hlídka poté prověřila zmíněnou ulici, ale toto zvíře tam nezaregistrovala.

O tři minuty později se na strážníky obrátila místní obyvatelka s tím, že svému příteli předala dočasně do péče jejich společnou několikaměsíční dceru s tím, že ji v určitou dobu vrátí domů. Protože se tak nestalo, požádala o pomoc hlídku. Strážníci na základě této žádosti telefonicky kontaktovali dotyčného muže, jenž uvedl, že byl s dcerou na výletu v Pardubicích, avšak při návratu domů jim ujel spoj, proto dceru předá její matce později, než bylo domluveno. Oznamovatelka vzala toto sdělení na vědomí a strážníci poté odjeli.


Důležitá telefonní čísla

156 - tísňová linka městské policie

469 657 826 - běžná telefonní linka

150 - Hasičský záchranný sbor

155 - Zdravotnická záchranná služba

158 -  Policie České republiky

Časté dotazy

Zřizovatel

Město Chrudim

Užitečné odkazy

 CEREK           Sportovní areály města Chrudim
Útulek Chrudim      Záchranná stanice živočichů a ekocentrum Pasíčka
    Policie ČR         Informační centrum
      
 

© 2019, Město Chrudim – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na WebArchitect | SEO a internetový marketing

Nahoru ↑