Události ze dne 7.7.2016

08.07.2016 12:29

Po čtvrt na devět ráno obdrželi strážníci telefonické oznámení od občana, že v Jabloňové ulici u transformátoru někdo nedovoleně odložil vybourané kovové zárubně a dřevěné palety. Hlídka na místě pořídila fotodokumentaci a provedla šetření, při kterém se nepodařilo zjistit osobu podezřelou ze spáchání přestupku. Z tohoto důvodu bude celá věc po zadokumentování předána na Odbor životního prostředí při MěÚ v Chrudimi k dořešení.

Před půl jedenáctou požádala na lince 156 o příjezd hlídky žena z Rooseveltovy ulice, neboť byla fyzicky napadena další ženou. Na místě strážníci obdrželi informaci, že celý incident mezi ženami začal poté, co druhá žena vyhodila odpadky do odpadkového koše umístěného na ulici před domem. Když to oznamovatelka zpozorovala, tak tuto ženu napomenula a tím začala slovní rozepře. Ta pokračovala na chodbě uvnitř domu, kde se nakonec obě ženy vzájemně fyzicky napadly. Hlídka celou událost zadokumentovala, dále bude předána na přestupkovou komisi při MěÚ v Chrudimi k dořešení.

V 10.31 hodin telefonicky oznámila pracovnice z chrudimské nemocnice, že ji slovně napadl a urážel sprostými nadávkami muž ve vozidle, který se dožadoval vjezdu do areálu nemocnice. Šetřením na místě strážníci zjistili, že se jednalo o muže s bydlištěm v Pardubicích, který přivezl do nemocnice svoji neteř se zlomenou rukou. Po vystoupení neteře u vchodu do nemocnice chtěl tento muž areál nemocnice s vozidlem ihned opustit, ale při parkování se k jeho automobilu dostavila zmíněná pracovnice, která na něj okamžitě křičela, a on se pouze slovně bránil. Nakonec byli žena i muž hlídkou řádně poučeni, že se v tomto případě jedná o návrhový přestupek a jak mohou v celé věci dále postupovat.

Po jedenácté hodině vyjeli strážníci do Pardubické ulice, kde žena na zahradě nalezla ptáčka, který má pravděpodobně poraněné křídlo. Hlídka zjistila, že se jedná o mládě poštolky, které se učí létat a není nijak zraněné. Jelikož se v blízkosti mláděte nacházela jeho matka s potravou, strážníci vysadili mladou poštolku na větev stromu, kde ji ponechali, aby mohla v klidu vzlétnout.

Před půl devátou večer požádala telefonicky o příjezd hlídky žena, která má na Borzně problémy s bezdomovcem. Strážníci na místě zjistili, že se jedná o muže ze Sezemic, který právě odcizil v nedaleké prodejně potravin zboží. Pachateli přestupku hlídka uložila blokovou pokutu a odcizené zboží bylo v pořádku vráceno zpět do prodejny.

Ve 23.28 hodin obdržela městská policie telefonické oznámení o muži ležícím u světelné křižovatky na Palackého třídě. Na uvedeném místě se nacházel muž ze Zaječic, který po vyzvednutí z chodníku začal strážníky urážet, opakovaně jim vyhrožoval ublížením na zdraví a poškozením služebního vozidla. Z důvodu stupňující se mužovy agrese byla hlídka nucena použít donucovacích prostředků – hmatů a chvatů. Celá událost byla zadokumentována a následně bude postoupena příslušnému správnímu orgánu.

Několik minut před půlnocí strážníci při hlídkové činnosti zpozorovali v Havlíčkově ulici muže, který přecházel vozovku mimo vyznačený přechod pro chodce. Když hlídka ve služebním vozidle tohoto chodce míjela, dělal na hlídku vulgární gesta. V chodci byl opět zjištěn muž ze Zaječic. Muž odmítal svůj přestupek se strážníky jakkoli řešit a místo toho hlídku opakovaně častoval urážlivými výroky. Jelikož se domníval, že postup městské policie není správný, přivolal na místo telefonicky hlídku PČR. Policisté, kteří se na místo dostavili, jej poučili a zároveň sdělili, že celá událost je v šetření MP. Přestupkové jednání muže bylo strážníky zadokumentováno a následně bude předáno správnímu orgánu k dořešení.

Po půl druhé ráno oznámil na linku 156 občan, že v sídlišti U Stadionu ruší obyvatele hlasitá hudba, která zní z konkrétního bytu. Strážníci jednali s přítomným uživatelem bytu, který hudbu ihned vypnul. Celá věc byla protentokrát řešena domluvou.


Důležitá telefonní čísla

156 - tísňová linka městské policie

469 657 826 - běžná telefonní linka

150 - Hasičský záchranný sbor

155 - Zdravotnická záchranná služba

158 -  Policie České republiky

Časté dotazy

Zřizovatel

Město Chrudim

Užitečné odkazy

 CEREK           Sportovní areály města Chrudim
Útulek Chrudim      Záchranná stanice živočichů a ekocentrum Pasíčka
    Policie ČR         Informační centrum
      
 

© 2019, Město Chrudim – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na WebArchitect | SEO a internetový marketing

Nahoru ↑