Události ze dne 7.8.2016

08.08.2016 12:23

V 7.49 hodin oznámila žena z Chrudimi, že v ulici Hradištní odchytla psa rasy zlatý retrívr bez známky a obojku. Strážníci na místě psa převzali a umístili jej do chrudimského útulku. Tam se následně dostavila majitelka psa, které byla za přestupek v podobě porušení vyhlášky města o volném pobíhání psa uložena bloková pokuta.

V 9.54 hodin oznámil pracovník ostrahy obchodního domu Albert, že před prodejnou se nacházejí čtyři opilí lidé, kteří zde dělají nepořádek. Hlídka na místě zjistila skupinku čtyř osob. Všichni přítomní byli orientování místem i časem, schopni samostatné chůze. Nepořádek, který kolem sebe měli, na výzvu strážníků uklidili. Z místa poté odešli. Při řešení tohoto oznámení si hlídka všimla opodál ležícího muže. Následně bylo zjištěno, že se jedná o muže s trvalým pobytem v Lukavici u Žamberka. Muž byl v silně podnapilém stavu, nebyl schopen samostatné chůze. Dechovou zkouškou mu bylo naměřeno 3,41 promile alkoholu. Byl tedy převezen do místní nemocnice, kde lékař rozhodl o převozu a umístění muže na protialkoholní záchytnou stanici. Tam byl personálu předán v 11.30 hodin.

V 11.10 hodin se na strážníky obrátila žena, která sdělila, že v ulici Na Ostrově nalezla volně pobíhajícího psa. Hlídka na místě od ženy psa, zřejmě rasy shih-tzu černé barvy s bílými tlapkami, převzala a převezla jej do chrudimského útulku. Tam skončil i další pes, který byl odchycen o dvě hodiny později u zahradnictví Blehovsko. Jednalo se o křížence velmi malého vzrůstu, kterého neznámá osoba vyhodila z vozidla a z místa ujela. V této věci budou provedena další šetření k nalezení jeho majitele.

V 15.04 hodin přijali strážníci oznámení o parkování vozidla před vjezdem na Masarykově náměstí. V době, kdy se prostřednictvím lustrace zjišťoval majitel vozidla, se na místo dostavil jeho řidič, který s vozidlem přeparkoval. Přestupek s ním byl vyřešen uložením blokové pokuty.

V 0.26 hodin oznámil občan na linku 156, že v ulici Opletalova leží opilý muž. Hlídka na místě muže skutečně nalezla, z důvodu silné opilosti nebyl schopen samostatné chůze. K zakročující hlídce se i přes opětovné výzvy choval agresivně a s hlídkou nespolupracoval. Vzhledem k agresivnímu chování mu byla přiložena služební pouta. Následně putoval do chrudimské nemocnice, kde si ho po domluvě s lékařem převzala jeho přítelkyně. S mužem bude následně řešeno jeho přestupkové jednání.

V 1.43 hodin vyjížděla hlídka do ulice U Stadionu, kde občan oznámil nález volně pobíhajícího psa. I v tomto případě pes putoval do místního útulku, kde byl v pořádku umístěn do kotce. Jednalo se o psa rasy irský setr hnědé barvy, s kovovým elektrickým obojkem.


Důležitá telefonní čísla

156 - tísňová linka městské policie

469 657 826 - běžná telefonní linka
 

150 - Hasičský záchranný sbor

155 - Zdravotnická záchranná služba

158 -  Policie České republiky

Časté dotazy

Zřizovatel

Město Chrudim

Užitečné odkazy

 CEREK           Sportovní areály města Chrudim
Útulek Chrudim      Záchranná stanice živočichů a ekocentrum Pasíčka
    Policie ČR         Informační centrum
      
 

© 2019, Město Chrudim – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na WebArchitect | SEO a internetový marketing

Nahoru ↑